У Житомирі відновила роботу спеціальна олімпіада для людей з інтелектуальними порушеннями

Спеціальна олімпіада з фізичної активності для людей з інтелектуальними порушеннями – щорічний захід. Зазвичай, його присвячують Дню захисту дітей. Цього року змагання довелось перенести. Тепер їх пов’язують із річницею незалежності. Однак мета не змінилась – подарувати особливим людям відчуття значимості. 

«Ця олімпіада – всесвітньо відомий тренд, який заснований в 68-му році, який допомагає людям з обмеженими інтелектуальними можливостями відчути себе повноправними, цілеспрямованими, самостійними. Це все відбувається завдяки фізкультурі і спорту. Наші змагання якраз направлені на те, щоб виробити у дітей оці навички, відчути свою значимість, відчути себе серед друзів і отримати задоволення» — розповіла волонтер Спеціальної олімпіади України Тамара Кудрявцева.

Участь у змаганнях взяло 2 команди: молодша та старша групи. Кожного спортсмена супроводжують батьки, а от професійну підтримку та допомогу надають волонтери. Більшість з них долучаються до заходу не вперше. Зізнаються, це стало тією справою, від якої отримують задоволення.

«Сімейний клуб Спеціальна олімпіада» — єдиний в Житомирі займається руховою активністю з людьми з інтелектуальними порушеннями. Окрім таких традиційних змагань, щонеділі організовуються заняття спортом. Батьки особливих діток кажуть, це вкрай важливі заходи для їх соціалізації.

Спеціальна олімпіада у Житомирі проводиться з 2004-го року і більшість учасників є постійними. Однак є й ті, хто дізнався про такі змагання зовсім нещодавно. Сім’я Туровченко приєдналась до заходу лише 5 років тому, але й до цього регулярно поєднували своє життя із спортом. 

Для діток з інтелектуальними порушеннями в Житомирі можливостей не так багато. Але поступово програм розвитку та підтримки стає все більше. Нещодавно в місті з’явилась секція флорболу – спорту, який розрахований саме на таких особливих людей