У 9 років маленькі житомиряни заробляють на мрію власними руками: на стоянці миють машини
Хлопці 8, 9 та 11 років просто тут на парковці Глобалу, підходять до людей, просять помити їм машину й після того вже просять гроші. Як на мене це крутий приклад тим дорослим, які кажуть, що роботу знайти неможливо.
Житомирянка зізнається, спершу подумала, що хлопці — звичайнісінькі жебраки. Та коли ті підійшли ближче, побачила, що вони доглянуті та охайно вдягнуті. Ну й далі вже отримала приємний шок від слів юнаків.
«Перша моя думка була: «ой, знов якісь жебраки», адже це дуже стандартна історія. Але коли я вийшла, хлопчик запропонував просто помити машину. Мені дуже сподобалась фраза: «Можна я вам щось помию в машині, що ви скажете, а ви мені заплатите стільки, скільки замочете». І я дуже здивувалась» — розповіла житомирянка Вікторія Володіна.
ТЕКСТ: В надії зустрітися з хлопцями ми теж приїхали на стоянку й не помилилися. Хоча вже був майже вечір, а діти й досі на так званій роботі. Привітні й завзяті підбігають до кожної щойно припаркованої машини й пропонують свої послуги. І хоча вони діти, думки в них вже зовсім не дитячі — вони чітко пояснюють чому вирішили працювати саме так.
«Ну, жебракувати негарно» — каже хлопець.
Хлопчик пояснює, хоче сам заробити на телефон і йому це непогано вдається.
«Хочу телефон Samsung galaxy A22, він коштує 5700, я зібрав 4500» — пояснює хлопчик.
Ми зустріли і маму хлопчика. Жінка каже, спершу була категорично проти такої ініціативи, хвилювалася. Та син всеодно почав працювати, казав йде гуляти, а сам хапав відро, ганчірку і брався до роботи.
«Я можу купити йому телефон без проблем, тим паче зараз в нього є телефон. Але він хоче кращий телефон і він не хоче взяти в мене гроші. Тому, що йому важливо купити самому свій телефон. Я сама виховую сина і він знає, що мама працює, заробляє і він каже: «Я хочу тебе цим підтримати, куплю собі телефон, а тобі подарую парфуми» — розповіла мама хлопчика Наталія.
І він тут не один. Хлопців п’ятеро, усі вони друзі. Першим працювати почав Богдан, йому 10 і таким чином він допомагав родині зібрати кошти мамі на операцію. І йому вдалося, тож зараз це вже як хобі і заробіток на мрію — електросамокат.
Допомагає родині і одночасно збирає на мрію 9-річний Алі.
Телефоном бабуся та мама Алі розповіли, що родина переживає складний період й таким чином хлопчик сам вирішив допомогти родині. Кажуть також спершу були проти, але потім підтримали сина.
«Батька немає. Так, він підробляє, але поки що його гроші - це його гроші. Він сам заробив. Він вже буде цінувати працю. Він буде знати, що потрібно працювати, щоб заробити гроші. Просто так гроші не приходять. Просто так нічого не буває» — повідомила бабуся Алі Тамара Володимирівна.
Та часто дітям відмовляють й навіть лаються. Але є й ті, хто підтримує юнаків