З 1 вересня вступає в дію одноразове добровільне оподаткування

У березні цього року Верховна Рада прийняла законопроєкт, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України. Він включає в себе і «Закон про податкову амністію». А це означає, що громадяни зможуть розкрити свої справжні доходи та уникнути покарання за ухилення від сплати податків.

«Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування. Це особливий порядок, добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та\або за її межами, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства» — повідомив заступник начальника ГУ ДПС у Житомирській області Володимир Шелест.

Декларація подається лише в електронному вигляді через Електронний кабінет платника податків у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація». Подати її може лише та людина, яка реєструє свої статки.

«Скористатися одноразовим (спеціальним) декларуванням можуть наступні категорії декларантів: фізичні особи-резиденти, у тому числі самозайняті особи; фізичні особи-нерезиденти України, які на момент отримання об`єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків» — розповів заступник начальника ГУ ДПС у Житомирській області Володимир Шелест.

Не можуть бути декларантами неповнолітні або недієздатні особи, громадяни, до яких застосовані обмежувальні санкції, особи, які з початку 2005 року подавали або повинні подавати декларації згідно з законами. До декларування підлягають: валютні  цінності та права грошової вимоги, нерухоме та рухоме майно, паї, цінні папери, права на отримання дивідендів, та інші активи фізичної особи. Для декларування не підлягають такі активи.

«Активи щодо яких не здійснюється нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є наступними: активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень;  нерухоме майно розташоване на території України; квартира /квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 квадратних метрів; житловий будинок/житлові будинки загальна площа якого сукупно не перевищує 240 квадратних метрів. Та також об'єкти нежитлової нерухомості, загальна площа яких не перевищує 60 метрів квадратних. Також сюди відносяться земельні ділянки земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі. Також сюди підходить один транспортний засіб особистого некомерційного використання» — сказав заступник начальника ГУ ДПС у Житомирській області Володимир Шелест.

Сплатити одноразовий податок можна впродовж тридцяти календарних днів від дати її подання.

«Ставки збору є такими: загальна ставка — це 5%, закордонні активи — 9%, активи у вигляді облігацій внутрішніх державних позик — 2,5%» — додав аступник начальника ГУ ДПС у Житомирській області Володимир Шелест.

З прикладами заповнення декларації можна ознайомитися на офіційному сайті «Державної податкової служби України» у розділі «Одноразове добровільне декларування»