Цими вихідними у Житомирі вдруге пройде виставка «Військовий сувенір»

Юрій – ветеран війни, зараз перебуває у декреті по догляду за внуком, займається виробами з дерева. Захопила ця справа його ще у грудні 2019 року, коли чоловік повернувся зі сходу країни. Першою роботою військового ветерана були новорічні сніговички. Каже, творить лише з натхненням.

«Є вироби, які робляться за кілька годин. Є вироби, які почав робити, вони можуть лежати місяць, два, три. Ну нема натхнення його зробити. Потім приходить натхнення: зробив за 2-3 години. Доробив його. Він стоїть» — розповіві ветеран війни Юрій Лисак.

У колекції Юрія у загальному близько 20 виробів. Більшість розійшлися. Бо дарує їх друзям. Зізнається, вчора два годинники, прикрашені українською символікою відправились до Німеччини. 

«Частину свої робіт я дарую друзям, знайомим, які підтримують мене. Мені цікаво їм подарувати. Я подарував» — сказав ветеран війни Юрій Лисак.

Ідея  створення виставки «Військовий сувенір» з’явилася у чоловіка, коли проходив реабілітацію у «Пущі-Водиці». Прочитавши книгу Романа Діденка «Реабілітація шляхом творчості», Юрій почав робити сувеніри з дерева. А згодом зайнявся організацією виставки. 

Перша виставка відбулася навесні цього року. На неї з’їхалося близько 10 представників з усієї України. Тоді ж відразу виникла ідея організувати і другу виставку, більш масштабну. Організатор прагне показати, що творчість допомагає подолати депресію. 

«Показати людям, що можна шляхом творчості, особливо ветеранам і ветеранкам, ті що пройшли війну, ті які перебувають зараз в якихось депресивних станах. Показати їм, що можна вийти з депресивних станів шляхом творчості» — сказав ветеран війни Юрій Лисак.

Другу виставку вирішили організувати на День житомирянина. Нині зареєструвалося близько 20-ти військових. На виставці показуватимуть майстер-класи з ковальства, писання картин з дерева, гальки для дітей, створення мотанок, вишивання картин бісером. На фейсбук сторінці Юрія є посилання на реєстрацію. Усі охочі можуть її заповнити та показати свою творчість. Каже, учасниками будуть АТОвці з усієї України.

Від заходу організатори очікують, що ще більше людей доєднається до виставки й віднайдуть своє натхнення у творчості. Таким чином хочуть показати, що вміють не лише захищати кордони рідної країни, а й бути корисними суспільству.  

Чоловік розповідає, що останнім часом до його майстерні почала заглядати дітвора. Через маленьке віконечко дітлахи спочатку спостерігали за його роботою, а потім прийшли й почали цікавитися виробами з дерева. Каже, з великим задоволенням ділитися з дітками всім чим навчився сам