Брифінг Наталії Остапченко щодо ситуації з ковідом та вакцинації
В Україні триває 5-й останній етап вакцинації населення. Тобто, усі охочі з 18 років можуть отримати щеплення. При собі обов’язково треба мати паспорт та ідентифікаційний код для введення в електронний облік. У Житомирській області зараз діє 5 центрів масової вакцинації та 115 стаціонарних пунктів щеплення. Однак, у області кажуть – плани вони не виконують.
«Станом на 7.09. в області проведено 321 126 тисяч щеплень, але це не значний показник. У нас є чотири види вакцин. Нагадую всім – це AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer і Moderna. Люди чомусь зневірилися у вакцину або просто не хочуть це робити», — каже Наталія Остапченко заступниця голови Житомирської ОДА
За минулу добу на Житомирщині зафіксували 39 випадків захворювання на ковід. Ліжка у лікарнях зараз зайняті на майже 20%.
Наразі Житомирська область на порозі «жовтої» карантинної зони. Це означає: обов’язкове носіння маски в приміщеннях, в громадському транспорті та під час масових заходів, дотримання соціальної дистанції. Масові заходи за участю не більш, ніж однієї особи на 4 квадратних метри, заповненість кінозалів або ж залів закладів культури не більше 50-ти %. А ще перехід на дистанційне навчання.
Чому у освітніх закладах не вакцинуються, у області не знають. Наталія Остапченко каже – освітяни – та категорія, кому отримати щеплення не викликає ніяких труднощів.
Наразі у Житомирському районі достатній відсоток вакцинації освітян – понад 80%, мають тільки 4 громади з 31-ї. У Бердичівському – 4 громади з 10. А от Новоград-Волинський та Коростенський райони взагалі таких не мають