«Слуги Народу» ініціюють розробку нової туристичної стратегії Житомирщини
На Коростишівському каньйоні відбулося третє засідання політичної ради партії «Слуга Народу». Місце обрано не випадково, цього разу обговорювали туристичний потенціал Житомирщини.
Житомирщина — батьківщина Сергія Корольова, Святослава Ріхтера, Лесі Українки, Олега Ольжича. Саме на території нашої області є туристичні об’єкти, аналогів яких немає ніде у світі. Й настав час розвивати цей туристичний потенціал. Голова обласної ради переконаний, найперше — потрібно взятися за інфраструктуру, якісно відремонтувати дороги.
«Сюди поїдуть люди, туристи, вони будуть закохуватися в наш край. І ми будемо розуміти, що сюди точно є куди приїхати і на що подивитися, і в культурній спадщині, а це все економіка. Це означає, що тут будуть залишатися гроші, а гроші ми будемо витрачати на соціальні програми» — сказав голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.
Реставрації на Житомирщині потребують десятки об’єктів культурної спадщини. Наприклад як у Бердичеві Костел Святої Варвари, де востаннє закохався французький письменник Оноре де Бальзак. Чи будинок у Новоград-Волинському, де 150 років тому народилася видатна українська поетеса Леся Українка. Чи от Замок Терещенків, що у селі Денишах. Однак у сучасному світі зацікавити лише гарними краєвидами важко, туризм має бути різноплановий, переконана народна депутатка Тетяна Циба.
«Ми тиждень закордоном, але в музей підемо ну один раз, ну два. А цілий день ти хочеш все рівно якийсь розважальний туризм. Тобто якийсь фестиваль, щось смачне з’їсти. Ти хочеш, щоб твоя дитина купила якусь цікаву іграшку і покаталась на якійсь гойдалці, чого немає у нас, або побачила якийсь парк розваг. І це теж може бути розвинене на Житомирщині» — розповіла народна депутатка України від фракції «Слуга Народу» Тетяна Циба.
Так на Житомирщині почали активно розвивати зелений туризм. За минулий рік лісівниками побудовано 20 нових рекреаційних зон, 12 у цьому році і стільки ж планують ще цьогоріч завершити. А місяць тому облаштували так звану лісову пізнавальну стежку, кажуть серед людей вже помітний ажіотаж.
«Ці стежки звичайно А: ми говоримо і достукуємося до свідомості людей про те, як треба поводити себе в лісі, як треба берегти працю інших людей, які там старались. І маємо вже купу позитивних відгуків» — повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового і мисливського господарства Віктор Сахнюк.
Із розвитком туризму на Житомирщині зросте і відсоток працевлаштування серед студентів та випускників відповідних факультетів.
«Державний університет «Житомирська політехніка» постійно здійснює підготовку туристичних гідів, які теж працюють на теренах області і власне у місті Житомир. Це якраз ті фахівці, які на сьогодні дуже потрібні на ринку праці, якщо ми говоримо про розвиток туризму на Житомирщині» — сказав ректор Державного університету «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов.
Зараз перед владою стоїть завдання розробити чітку стратегію розвитку туризму на Житомирщині.
«За ініціативою Арсенія Пушкаренка ми звернулися від усієї політради до голови і до всієї Житомирської обласної ради для того, щоб вони зробили комплексну стратегію розвитку Житомирщини туристичної, щоб були визначені пріоритети, що за чим, крок за кроком, як ми рухаємося далі» — розповіла народна депутатка України від фракції «Слуга Народу» Тетяна Грищенко