Житомирські лісівники приєднуються до програми президента «Зелена країна»
У рамках програми президента «Зелена країна» за 3 роки буде висаджено 1 млрд нових дерев. За 10 років площа лісів збільшиться на 10 гектарів. На Житомирщині в рамках акції заплановано проведення ряду заходів з лісовідновлення, лісорозведення та озеленення населених пунктів.
«Нами розроблено відповідний план, за допомогою якого буде виконано дане доручення. Акція розпочнеться із 1-го жовтня і триватиме по 31-е листопада. Загалом, впродовж вже цієї осені підприємства Житомирського обласного управління утворять ліси на площі 2000 Га. До акції приєднаються об’єднані територіальні громади, а також інші користувачі» — повідомив перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн.
В рамках акції Житомирщина за один день висадить понад мільйон дерев. Коли саме це станеться наразі невідомо, усе залежить від погодних умов. Однак лісівники запевняють, для нових саджанців така кількість опадів досить сприятлива.
До акції лісові господарства області повністю готові. Посадковим матеріалом та необхідними приладдями забезпеченні. В теплицях і розсадниках держлісгоспів вирощено 40 млн сіянців. Види дерев обирались відповідно до кліматичних особливостей та флори регіону.
«60% насаджень, які складають ліси Житомирської області – це сосна. Розуміючи ситуацію, що це найбільш небезпечні у пожежному відношенні насадження, тому всі схеми лісових культур будуть плануватися змішаними. Туди будуть входити і листяні породи: дуб, береза, липа, клени» — додав перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн.
Для осінньої посадки було розроблено чітку дорожню карту, яка включає усі 20 лісогосподарських підприємствах області. Окрім цього долучитись зможуть усі бажаючі. Для цього був створений спеціальний сайт «Зелена країна», на якому кожен зможе відслідкувати хід садіння лісу.
Садіння дерев є не тільки потужним засобом боротьби зі зміною клімату, але і запобігає деградації ґрунтів, забрудненню та обмілінню рік, сприяє збереження біорізноманіття. Окрім цього це допоможе Житомирщині оговтатися від минулорічних масштабних лісових пожеж, однак не за один рік