У Житомирі відсвяткували День туризму: нагородили працівників сфери та організували виставку
Презентація туристичних агенцій міста, нагородження кращих працівників сфери та Всеукраїнська туристична виставка ZT EXPO. Усе це сьогодні на вулицях нашого міста. Щорічно кількість мандрівок Україною зростає і Житомир стає постійною точкою на мапі туриста.
Житомирська область налічує більше 60-ти громад і кожна має чим пишатися. Про Кам’яне село, що на Олевщині, легенди ходять по всій країні. Кажуть, це одне із наймістичніших місць в Україні. Однак не єдине, що можна побачити в громаді.
Краще самому приїхати і побачити. Так кажуть про своє малу батьківщину жителі села Студениця. Тут мешкають справжні майстри, які вміють вишивати, ткати рушники, робити прикраси та посуд. Селище славиться людьми, які продовжують традиції української культури, тому з особливою повагою тут бережуть спадщину Тараса Шевченка. Власними силами та з допомогою усіє України тут створили вишневий сад, який поет оспівував в своїх віршах.
Кодня – місце, яке було страшним прокляттям 18 століття. Саме тут колись страчували тих, хто брав участь у повстанні Коліївщина. Зараз це місце пам’яті, де розташована гайдамацька могила.
«Знають далеко за межами України страшне прокляття «Щоб тебе святая Кодня не минула». У нас розташована гайдамацька могила, єдина на даний час в Україні. Також є пам’ятка архітектури національного значення. Це церква Різдва Богородиці, разом з дзвіницею. Побудована 1841 року» — розповіла директор Народного музею села Кодня Вікторія Рудчук.
Трохи більше 20-ти кілометрів розділяє Житомир та невелике село Кмитів. Тут знаходиться музей образотворчого мистецтва, де цьогоріч вперше застосували технологію віртуальної екскурсії. Однак це місце більше відвідують кияни, аніж самі житомиряни.
На святкування завітали і представники обласної влади. Запевняють, Житомирщина – туристичний край і нам є що показати.
«Будемо реставрувати музей космонавтики, зараз в планах реставрувати музей Кочерги, ляльковий театр. Це все перлини. Це я тільки назвав Житомир. Це ті перлини, це ті магніти, які будуть притягувати людей в Житомир і на Житомирщину. І це не останні об’єкти, які будуть реставруватися» — повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко