«Добровільне декларування»: що потрібно знати

Закон про добровільне декларування вступив в силу 1-го вересня. Так звана податкова амністія, що дозволяє громадянам добровільно задекларувати свої активи та звільнити від відповідальності. У рамках «податкової амністії» вже подано більше 30 мільйонів гривень активів на декларування, платежів з них отримано на 1,5 млн грн. І хоча кампанія декларування стартувала з початку осені, більшість опитаних нами житомирян про «добровільне декларування» навіть не чули. 

Але є й ті, хто про нововведення чули і підтримують їх.

Інші ще вагаються чи потрібно це українцям. 

Є й ті, хто категорично проти такого закону. 

Водночас категорично проти такого законопроєкту виступила «Європейська солідарність». Рішення Президента нині оскаржують у суді. 

«Я думаю, що він не буде працювати. Наскільки я знаю фракція «Європейська Солідарність» у Верховній Раді оскаржила цей закон у суді як не зовсім конституційний» — повідомив голова обласної організації партії “Європейська солідарність”, депутат обласної ради Олександр Рабінович.

Члени партії кажуть з «добровільним декларуванням» не усе так просто як здається. Як зазначається у законі, громадянин може задекларувати своє майно як він вважає за потрібне та не вказувати, звідки з’явилися кошти. Водночас, податківці все ж можуть упродовж року з дня подання декларації позапланово навідатися до платника та у випадку невідповідності поданих даних нарахувати грошові зобов’язання за ставкою 18%. 

«Можна назвати його, як завгодно. Так, добровільне перші три місяці, п’ять, шість, рік. Тобто якщо там прописано, які санкції будуть після цього, то означає — це недобровільне. Можливо цей закон буде один з кращих, який не буде працювати або поганих, який не буде працювати. Я не вірю, що цей закон буде працювати» — додав голова обласної організації партії “Європейська солідарність”, депутат обласної ради Олександр Рабінович.

За що треба сплатити податок, під які відсотки та які умови. Усе це роздрукували на листівках і роздавали житомирянам, аби містяни знали усі тонкощі «добровільного декларування»