В Україні зафіксували підозру на поліомієліт

311

Поліомієліт — небезпечна вірусна хвороба, яка може викликати пожиттєвий параліч. Хвороба розпочинається, як і більшість інфекційних захворювань. На перших стадіях симптоми можуть бути подібними на ГРВІ.

«Це температура, слабкість, якісь інші ознаки нездужання» — повідомила завідувачка відділу статистики щеплень обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Анна Кухарук.

Основна проблема, яку викликає цей вірус — можливе ураження нервових кінцівок, внаслідок чого виникає параліч або ж парези.  Передається вірус через недотримання гігієнічних норм.

«Віру поліомієліту або поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке передається через фекалії, слину і передається через брудні руки, через їжу, воду» — розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» Тетяна Лутай.

Уразливими є ті групи населення, які не отримали вакцину від поліомієліту, які мають певні імунні порушення, отримують хіміопроменеву терапію і їхній імунітет ослаблений та діти до п’яти років. Найкращою профілактикою від поліомієліту залишається щеплення, наголошують медики.

Для того, щоб вважати населення захищеним від поліомієліту потрібно, щоб показник вакцинації сягав більше 90 відсотків. Та в Україні рівень щеплень є дуже низьким. На Житомирщині відсоток вакцинованих дітей віком до одного року становить понад 53% що є дещо вищим, ніж загальнодержавний.

Думки ж житомирян стосовно користі щеплень розділилися. Разом з тим, кожен з опитаних має щеплення проти цієї хвороби та зробили їх своїм дітям