У Рокитному пройшов Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Олевська республіка»
Олевська республіка — локальне українське державне утворення на Поліссі. Бере свій початок з 21 серпня по 15 листопада 1941 року в період Другої світової війни на території Олевського району. Її засновником став відомий повстанець Тарас Бульба-Боровець. З 2016 року проводять фестиваль в Олевську та цього року його перенесли до Рокитного.
«Запропонував саме Рокитне тому, що в Рокитному в 1941 році був розташований один з перших штабів УПА «Поліська Січ» Тарас Бульби-Боровця і власне звідти вони розпочинали Олевську операцію, яка дала їм можливість в тилу німецької окупації по суті створити таку міні українську державу, як Олевська республіка і Рокитне теж входило у частину тієї Олевської республіки» — розповів громадський активіст Микола Ляхович.
Фестиваль розпочали у невеличкому селі під назвою Карпилівка, яке розташоване у Рокитнівській територіальній громаді. Адже у ньому проживав Тарас Бульба-Боровець. На території місцевого храму урочисто відкрили меморіальну дошку засновнику Олевської республіки.
Настоятель храму Отець Іван благословив цю справу. Зустрів гостей хлібом і сіллю, провів святковий молебень, освятив встановлену дошку. Зізнається, радий стати частинкою історії. Адже впродовж тридцяти років дотримується обіцянки берегти храм, який став для нього домівкою.
Продовжили фестиваль вже у самому Рокитному, де між навчальними закладами відкрили меморіальну дошку на честь Тараса Бульби-Боровця та висадили дубову алею, яка нараховує 10 саджанців. Дуби обрали невипадково, бо ж саме вони символізують міць та силу, якою володіли повстанці.
«В честь Тараса Бульби-Боровця та «Поліської Січі», яка діяла на теренах Рокитнівщини в середині 20 століття, висаджена дубова алея та встановлена табличка, стосовно цієї дубової алеї. Я рахую, що цей день увійде в історію Рокитнівщини. Тому, що історична справедливість повертається на наші терени» — сказав активіст Андрій Огороднік.
Ще один меморіальний знак відкрили на стіні місцевого заводу. Бо ж за історичними згадками, на сходинках цього заводу Тарас Бульба-Боровець виголосив, що віднині Україна вільна та незалежна країна.
Продовжився фестиваль історичним диспутом на тему: «Олевська операція УПА «Поліська Січ». До нього приєдналися історики з усієї України. Кожен виголошував власну доповідь, відкривав свої знахідки, вказував на помилки колег. У залі панувала атмосфера наукових дискусій і суперечок.
Самі ж жителі Рокитного говорять, дуже важливо проводити такі фестивалі частіше. Аби ж молоде покоління знало своє коріння