Вибиті двері, поламані турнікети та бійка: спокійного діалогу в АТ «Житомиргаз» не вийшло

Розтрощені двері, виламані турнікети, бійка, лайка — ось так проходили «громадські слухання» в АТ «Житомиргаз». 

Розлючені житомиряни після 40 хвилин очікувань виривають двері в АТ «Житомиргаз». Люди обурені — прийшли на громадські обговорення, а до них навіть не вийшли, ще й закрилися, до того ж у робочий час. 

«Вони зачинилися, забаридикувалися, вони розуміють, наскільки нахабно вони хочуть обкрадати людей» — повідомив депутат Житомирської обласної ради Руслан Годований.

Згодом терпець уривається й люди вибивають ще одні двері — вони ведуть до зали засідання, де голова правління Житомиргазу проводить онлайн, так звані, громадські обговорення. 

А почалося все з наміру підняти тариф за розподіл газу в 2,5 рази всупереч позиції Уряду. Коли ж люди прийшли почути пояснення і до них ніхто не вийшов, з криками «де директор?» за поясненнями вони пішли самі.  

До глави правління таки дісталися. Валентин Ющенко каже, підвищення тарифів планують ввести на підставі розрахунків. Як відбуваються ці розрахунки — не пояснили, хіба що додали, працівникам Житомиргазу потрібна ж зарплата. 

«Врегулювання трифів, врегулювання ціни не входить у функції АТ «Житомиргаз». Ми надаємо пропозиції, щоб наші люди, які у нас працюють, у вас вдома є газ? Людина має зарплату отримувати? Щоб аварійка приїхала» — каже голова правління АТ «Житомиргаз» Валентин Ющенко.

Чому громадські слухання провели онлайн й не допустили жодного представника громадськості пояснюють «червоною зоною», яка до речі, ще не запроваджена на території області. Й додають, громадкість мала можливість зареєструватися онлайн, мовляв анонс про обговорення оприлюднили за 16 днів до початку і на сайті, і в медіа. Але ніхто не зареєструвався. Мешканці обурюються, увесь цей час сайт АТ «Житомиргаз» погано працював, а у ЗМІ інформацію бачили одинці.

«Кожен бажаючий міг долучитися до онлайн-обговорень. Законодавство в цьому форматі дотримано» — повідомила начальниця відділу з комунікацій АТ «Житомиргаз» Юлія Петришена.

Все ж після лайки та штовханини, пояснити чому вартість за розподіл хочуть підняти, до людей йде фінансовий директор компанії. Той каже, починаючи з 2014 року компанія зазнала суттєвих збитків, а тому, підвищенням тарифу це хочуть виправити. Також на зліт ціни впливають ремонтні роботи працівниками компанії та вартість газу на ринку

«Так, пояснюю. Тому що є ще період з 2014 по 2019 рік, збитки нашого товариства становлять 700 млн + 62 млн і + 120 млн, які ми бачимо вже в цьому році. Ми ці збитки поділили на 5 років і включили цю величину в компенсацію збитків. В чому основна причина збитків — 43% складають виробничо-технологічні витрати» — розповів фінансовий директор АТ «Житомиргаз»  Дмитро Конюх.

Якщо підвищення тарифу все ж затвердять з гаманця жителям міста та області доведеться викладати щомісяця ще 600-1500 грн. 

«Зимою тільки за опалення 2000 грн» — обурюється житомирянка Наталія Невзорова.

Після двох годин мітингу, скандал ущух, але на цьому, обіцяють люди, не зупиняться. 4 листопада громадськість збереться знову, але вже під стінами облдержадміністрації. Завтра ж в обласній раді скликають комісію соціально-економічного розвитку