Вакцинувалися, а завантажити сертифікат у додаток не вдається: що робити?

412

Сертифікат про вакцинацію у «Дію» не завантажується, у сімейного лікарі інформації в базі немає, а у Центрі вакцинації знову ж таки відправляють до сімейного лікаря отримати сертифікат. Що робити таким пацієнтам?

Житомирянка Руслана сидить у черзі до сімейного лікаря. Через нововведення в Україні без сертифікату про вакцинацію найближчим часом дорога буде закрита навіть до торговельного центру. А «цифрова держава» не усім доступна. Завантажити сертифікат в електронний додаток «Дія» жінка не змогла.

«В мене звичайний паспорт, книжечка, тому він в принципі там не з’являється, тому я сиджу в черзі, щоб отримати ковід-сертифікат» — розповіла житомирянка Руслана

Жінка каже, вакцинацію зробила, двома дозами, а от через такі правила може втратити роботу.

«Дві вакцинації Модерною, але ніяк не можу взяти сертифікат для роботи і це загрожує тим, що я просто піду за свій рахунок. Я, чесно кажучи, навіть не знаю як це буде. Будемо ламінувати сертифікат, або носити у файлику, як у Радянському союзі» — додала житомирянка Руслана

Ті, хто мають «Дію» всеодно стикаються із проблемою завантаження й так само доводиться сидіти у черзі за паперовою версією.

Або ж сертифікат завантажується у додаток, але для цього треба мати терпіння і час.

Лікарі кажуть зараз третина прийомного часу витрачається на видачу свідоцтва про вакцинацію. Якщо у додатку «Дія» сертифікат не вдалося підвантажити, пацієнт має звернутися до сімейного лікаря, навіть якщо має лише першу дозу вакцини.

«Сімейний лікар може видати міжнародне свідоцтво при наявності двох доз або є ще затверджена форма 063 паспорт імунізації, це при наявності однієї дози, але чи буде воно використовуватися в транспорті чи ні, я вам так не скажу» — повідомив медичний директор КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександр Косміна.

Якщо у базі сімейного лікаря інформації про вакцинацію немає, людина має звернутися у центр чи пункт вакцинації, де проводилась імунізація. Якщо там вас знову відправляють до сімейника, швидше за все у системі відбувся збій і розбиратися із цим мають саме у закладі, де проводили щеплення.

Є центральний компонент, є СЗО, тобто, всі дані, які вводяться інформаційною медичною системою підтягується автоматично туди. Якщо сімейний лікар не бачить в медичній інформаційній системі дані про вакцинацію, то тоді вже пацієнт може звернутися або в той заклад, де він проводив вакцинацію. Якщо це наш заклад проводив вакцинацію і сімейний лікар не бачить його, то в нас є IT-підтримка. Тобто, ми подаємо ці дані на IT-підтримку і вони вже узгоджують коли була проведена вакцинація. Ми ще ведемо паперовий носій» — додав медичний директор КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександр Косміна.

Також лікар наголошує, ковід-сертифікат може бути роздрукований на білому папері, а не жовтому. Головне, щоб були дотримані усі норми оформлення.

Нагадаємо, сертифікат про вакцинацію діє рік з моменту проведення другого щеплення. Якщо у дії, як це сталося у мене, дата стоїть менша. Після закінчення терміну додаток потрібно оновити