Намір підняти тариф за розподіл газу обговорили в обласній раді

Після учорашнього мітингу під стінами АТ «Житомиргаз», обговорення продовжили в обласній раді. Працівники компанії стоять на своєму, про слухання усіх повідомили завчасно, а тому вони законодавчо обгрунтовані.

«Ми чітко витримали всі терміни. Розмістили тариф на сайті. Запросили, ще раз підкреслюю, запросили листами прийняти участь у відкритих обговореннях обласну раду, обласну адміністрацію і НКРЕКП. Жодних пропозицій не надійшло» — сказав фінансовий директор АТ «Житомиргаз» Дмитро Конюх.

Облдержадміністрація підтверджує, запрошення отримали. А от в обласній раді про це вперше чують. 

«Наскільки наполягає Житомиргаз, що вони винесли інформацію на свої носії, що вони звернулися до нас як до обласної ради відповідним листом, коли нас запросили на відповідні слухання. Я вас запевняю, даного листа на обласну раду не надходило» — повідомив голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

В облдержадміністрації кажуть, щойно отримали запрошення, зайшли на сайт АТ «Житомиргаз», взяли їхні розрахунки. По цих даних відзвітували на комісії. Як зазначалося, компанія дійсно понесла збитків, а тому заклала їх у тариф на 2022 рік. 

«Відповідно я з цим не згодна, скажу чому. Тому, що теплопостачальні підприємства якщо несуть такі збитки, ми звертаємося до Кабінету Міністрів, щоб нам передбачили різницю тарифу державним бюджетом. На неодноразові звернення обласної адміністрації до нашого профільного Міністерства в поточному році зараз видана постанова і ми обрахували цю різницю, подали пропозиції до Верховної Ради і зараз мають внести зміни до Закону України про державний бюджет на поточний рік і відшкодувати нам. Тому я і запропонувала Наталії Віталіївні (перша заступниця голови ОДА - ред.), давайте звернемося до Кабінету Міністрів, щоб аналогічну різницю відшкодували Житомиргазу. Але це робота, вибачте, не обласної адміністрації, а Житомиргазу. А не передбачати в тарифах оце відшкодування» — розповіла начальниця управління Департаменту регіонального розвитку ОДА Тетяна Варема.

В АТ «Житомиргаз» кажуть, вони вимушені рекомендувати підняти тариф.

«В нас є велика дебіторська заборгованість. Відповідно до чинних постанов НКРЕКП як регулятора АТ «Житомиргаз» розробляє і надає свої пропозиції. Так, з 2016-го по 2020-й рік розроблені пропозиції АТ «Житомиргаз» не були розглянуті. І в нас колектив працював при піднятті мінімальних життєвих норм і стандартів, працював без цього» — сказав голова правління АТ «Житомиргаз» Віталій Ющенко.

Водночас депутати обласної ради просять провести громадські слухання повторно за участі представників влади та громадськості. 

«Я запропонував, чи можлива така пропозиція для керівництва Житомироблгазу провести додатково слухання й залучити всі наші 66 громад, залучити місто Житомир і провести ще одні слухання по даному питанню. Ну, на скільки вони нас запевняють — це неможливо» — повідомив голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

НКРЕКП на своєму сайті зазначає: рішення облгазів підвищити тариф на розподіл газу не підтримує. В АТ «Житомиргаз» наголошують, повторні слухання провести не можуть, водночас пропозиції громадськості та депутатів додадуть до протоколу, яке відправлять в національну комісію на розгляд. Тому на даний момент ситуація лишається не визначеною. На найближчій сесії депутатській корпус планує звернутися до Президента