За тиждень двічі перешкоджали роботі журналістів телеканалу СК1

На вигляд це звичайний сюжет. Такі ви щодня бачите у випуску наших новин. Але те, що лишається за кадром під час зйомок, дивує і саму  знімальну групу. Інцидент стався на зйомці сюжету про будівництво тролейбусної лінії на Мальованку. Але це не єдиний випадок за тиждень. Не раді були нам і під час зйомки у Житомирському ТТУ.

Останнім часом почастішали напади на журналістів. Візьмімо відому всеукраїнську подію, яка сталась 4 жовтня. На знімальну групу програми розслідувань «Схеми» скоїли напад під час інтерв'ю з головою «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером. Під час запису інтерв’ю до кабінету увійшла охорона, силою забрала у журналістів техніку із записаним матеріалом і утримувала знімальну групу протягом кількох годин. Згодом, наглядова рада «Укрексімбанку» відсторонила голову та вибачилась перед журналістами. Але з перешкоджанням журналістської діяльності зіштовхуються і регіональні ЗМІ. Зокрема, під час зйомки сюжету в Радомишльському психоневрологічному інтернаті постраждала і журналістка житомирського видання «Ехо».

«Это случилось 2 года тому назад на сьемках сюжета про Радомышльский психоневрологический интернат. Нам сообщили, что одну из подопечных держат в рабстве. Держат вне стен интерната, на квартире руководительницы этого заведения. Девочка не дееспособная, которая не имеет права находится сама. Мы выехали на место происшествия. Выехали с журналистами областного телевидения» — розповіла керівник агентства журналістських розслідувань обласної газети «Ехо» Світлана Міхальова.

На місці події сталось непередбачуване: на знімальну групу напали.

«В тот момент мы не могли уйти, потому что девочка рыдала и молила нас о помощи. Руководительница интерната вызвала себе на помощь своего сожителя, который приехал бусом, перегородил нам дорогу и при малейшем шаге в ту сторону, чтоб забрать девочку, начали применять физическую силу. У меня сорвали кольцо, выбили из рук мобильный телефон, пытались побить камеру. Растоптали мой телефон, который до сих пор находится в полиции» — додала керівник агентства журналістських розслідувань обласної газети «Ехо» Світлана Міхальова.

Наразі у цій справі відкрито кримінальне провадження. Нагадаємо, що перешкоджання журналістській діяльності карається законом. 

«Відповідно до статті 171 ККУ передбачено кримінальне покарання за такі правопорушення. Також є стаття 345-1 ККУ – відповідальність за погрози або нанесення тілесних ушкоджень журналісту або пошкодження його майна. Тобто всі ці статті можуть бути застосовані, але тут головне зафіксувати первинно оцю саму подію» — повідомила виконавча директорка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова.

В Інституті розвитку регіональної преси розповідають про сумну статистику: зі 100 зареєстрованих справ до суду доходить лише 5. Але варто зазначити, що у порівнянні з минулим роком, цьогоріч зменшилась кількість порушення прав журналістів. Інститут масової інформації зафіксував таких 126 випадків. Найтиповішим порушенням є перешкоджання журналістській діяльності