Житомир з 30 жовтня переходить у «червону» зону: які обмеження діятимуть?
Або «зелений» COVID-сертифікат, або чекай вдома другої дози. Такі умови висунули бізнесу на час «червоного» рівня епідемічної небезпеки у Житомирській області. Та бізнес виявився не готовим до цього.
«Я маю «жовтий» сертифікат і буду робити кожні три дні ПЛР-тест. Це по-перше великі кошти. А взагалі, я не розумію, сказали до 26 вакцинуватися, люди зробили першу дозу і тут до 30 потрібно мати дві. От люди пішли зробили по першій дозі, а їх все одно закривають. ПЛР-тест буду робити за свій рахунок» — розповіла бариста Олександра.
Інші працівники закладів громадського харчування кажуть, їм просто на цей період доведеться піти за свій рахунок на вимушений відпочинок, бо не готові щотридні сплачувати ПЛР-тест. Але і до цього ставляться із розумінням.
«Завтра не буду виходити на роботу, на жаль, бо в мене немає другої вакцини. Але в першу чергу це дає нам можливість задуматися над своїм здоров’ям і над оточуючими» — сказала бариста Діана.
Колеги із сусіднього кафе про те, що завтра дорога із «жовтим» сертифікатом закрити поки не знають.
Працювати невакцинованим забороняє постанова Кабінету Міністрів. Із «жовтим» сертифікатом на своєму робочому місті люди можуть бути сьогодні, поки діє «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки.
«Постанова 1236 серед обмежень для «червоної» зони якраз встановлює виняток для осіб, які пройшли повний курс вакцинації і мають «зелений» сертифікат або мають медичні протипоказання, або мають ПЛР-тест, або результати швидкого тесту про відсутність зараження ковідом» — сказав директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євгеній Черниш.
А от з довідками про протипокази є проблеми.
«Такі документи мають видаватися закладами охорони здоров’я. На скільки мені відомо поки що вони не видаються, але найближчим часом це планується. Навіть підтвердження таких документів через сервіс «Дія». Наявність цього документу буде підтверджувати виконання вимог постанови Кабінету Міністрів» — повідомив директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євгеній Черниш.
Якщо ж контролюючий орган виявить у закладі людей чи працівників без сертифікату, нестиме відповідальність керівник. Притягнути до відповідальності можуть і порушника.
«Штраф за порушення правил карантин людей і як на власника відповідного бізнесу від 17 до 34 тисяч гривень. Так і можливе притягнення до відповідальності конкретної людини, яка не дотримується карантину» — розповів директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євгеній Черниш.
Посилюється контроль і у громадському транспорті. Відзавтра кількість пасажирів не має перевищувати кількість сидячих місць. Усі, хто порушує вимоги будуть оштрафовані. Кількість транспорту максимально збільшать.
«Патрульна поліція притягує до відповідальності в першу чергу перевізника. В даному випадку неважливо чи це приватний, чи це комунальний транспорт» — повідомив заступник міського голови Олександр Шевчук.
Зокрема пільговики знову можуть їздити лише з 10 до 16-ї години вечора. Контролюючий орган в будь-який момент може зайти і перевірити у транспорті дотримання карантину. Якщо ж в автобусі помітили більшу кількість пасажирів вдатися можуть і до більш радикальних дій.
«Аж до того, що може зупинити її» — додав заступник міського голови Олександр Шевчук.
Нагадаємо, працювати у «червоній» зоні дозволяється критичній інфраструктурі та закладам харчування, які працюють на виніс або здійснюють адресну доставку