Завдяки меценату Ігорю Ходаку у Чуднові та Романові успішно працюють кисневі станції

413

Наявність кисневих станцій у лікарнях – це врятовані життя. Завдяки меценату Ігорю Ходаку, який ініціював та реалізував проєкт встановлення кисневих станцій  — Чуднівська та Романівська лікарні мають безперебійну подачу кисню, для хворих на ковід. Ігор Ходак розповідає ідея виникла рік тому, коли навіть при наявності коштів балонів з киснем просто не було, тому шукали шляхи вирішення, альтернативою стали кисневі станції.

«Саме тепер, ми всі і я в тому числі, розумію неперевершену актуальність саме цих станцій. Ми зробили той крок, або крок на випередження, який сьогодні дав нам змогу врятувати не одне життя. Тому що і та, і та станції забезпечують безперебійним постачанням кисню ну по крайній мірі від 30 до 40, а може до 50-ти ліжок» — повідомив депутат Житомирської обласної ради від політичної партії «Наш край» Ігор Ходак.

Житомирщина в «червоній» карантинній зоні, кількість хворих зростає і потреби кисню збільшуються, констатують лікарі. Лише за минулий тиждень у області підтвердили майже 2 тисячі нових інфікованих та  померли 152 людини. 

«Майже в три рази збільшилась потреба в кисні. Вдень ми обходилися 50-55 балонів, то зараз в перерахунок на балони, у нас до 90-та балонів йде» — сказав директор КНП «Чуднівська лікарня» Ігор Лукашенко.

Кисневі станції – це економічно вигідний варіант. Адже середня ціна одного балону коливається у межах 4 сотень гривень, а якщо порахувати вартість кисню, який виробляє станція – це приблизно у 4 рази менше. 

«Ми разом підраховували, що під час пандемії, одної пандемії, окуповується ця станція. І станція з встановленням, з проектними документами, з усім» — розповів депутат Житомирської обласної ради від політичної партії «Наш край» Ігор Ходак.

Завдяки депутату Житомирської обласної ради Ігорю Ходаку у Чуднові станція працює вже пів року. Тут медики не уявляють, як можна лікувати тяжких ковідних хворих без кисню.

«Я не знаю, як інші райони, але я їм просто співчуваю, якщо немає такого обладнання. Просто співчуваю» — сказав директор КНП «Чуднівська лікарня» Ігор Лукашенко.

Місяць працює киснева станція в Романівській лікарні, директорка закладу Ірина Серт каже, це врятовані життя та спокій медиків. Дуже вдячна меценату Ігорю Ходаку, який не залишився осторонь та допоміг встановити станцію.

«Ця станція важлива для нашої лікарні тим, що вона для мене як для керівника, для заступника, для завідуючих відділеннями — дає надію на те, що ми можемо надати адекватну медичну допомогу пацієнтам. З другої сторони – це наш спокій, тому що ми знаємо, що вона продукує 2,5 балони щогодини. В добу це майже 69 балонів і ми знаємо потреба наша на сьогоднішній момент буде забезпечена завдяки цій станції» — сказала директорка КНП «Романівська лікарня» Ірина Серт.

Жителі Романівської громади, які зараз перебувають у лікарні на кисневій підтримці кажуть — тепер розуміють усю важливість безперебійного постачання кисню та такої станції. 

«Нехватка кисню велика. Кашель не так, а кисень. Зрозуміла, що недобре, звернулась в лікарню. Дякуючи нашим лікарям, які підключили мене до кисню. Майже 4-ро суток я була на кисню. Дуже вдячна, що в нас є така велика станція» — сказала хвора на COVID - 19 Анна.

«Вже другу неділю лікують, добре лікують, дякую їм велике. З киснем подихав – легше, зняв, побув чуть, знов подихав» — додав хворий на COVID - 19 Петро Андрійович.

Робота кисневих станцій на практиці доводить їхню актуальність в період загострення коронавірусної хвороби, а також економію коштів для медичних закладів у перспективі. Ігор Ходак, меценат та ініціатор проєкту впевнений, що таких станцій в нашій області має бути більше, тому закликає увесь бізнес долучатися до такої потрібної та життєвоважливої справи. 

«Я знову звертаюся до бізнесу. Друзі, давайте разом вбережемо життя людини!» — сказав депутат Житомирської обласної ради від політичної партії «Наш край» Ігор Ходак.