Як протистояти домашньому насильству та куди звертатися?
Щоденно від домашнього насильства страждають сотні громадян України. Лише за 9 місяців поточного року насилля зазнали більше шести тисяч жителів Житомирської області. Серед них: двоє дітей, півтори тисячі чоловіків, решта — жінки. Більшість правопорушників уже покарано, розповідають у Департаменті соціального захисту населення ОДА.
«2185 осіб отримали забороні приписи, 4 413 осіб перебувають на обліку, як правопорушники адміністративних правопорушень. На даний час жодна особа у нас не направлена на корекційні програми» — розповіла головний спеціаліст відділу з питань сімейної політики Департаменту соціального захисту населення ОДА Ольга Карпенко.
Нині у Житомирі функціонує обласний центр соціально-психологічної допомоги. У ньому можуть розміситися 16 постраждалих від домашнього насильства. Проживати там можна впродовж кількох місяців.
За розпорядженням Кабміну 7 територіальних громад області отримали державну субвенцію на створенн я спеціалізованих служб по наданню допомоги жителям, які постраждалих від насилля. Нині в області допомогу постраждалим надає більше двадцяти мобільних бригад.
Фахівці, щоденно супроводжують постраждалих і в судових процесах.
У Департаменті соціального захисту населення ОДА закликають не приховувати факт насилля.
«Кривдник може як потрапити за грати, так і заплатити велику суму за вчинення такого правопорушення» — повідомила головний спеціаліст відділу з питань сімейної політики Департаменту соціального захисту населення ОДА Ольга Карпенко.
Якщо ви зіштовхнулися з домашнім насильством, то телефонуйте на Всеукраїнську гарячу лінію за номером 15-47. Працює вона цілодобово. Там вас перенаправлять до профільних спеціалістів, нададуть номери мобільних бригад, які функціонують у вашому місті. Ви можете зателефонувати за номером 102 до поліції. Набрати гарячу лінію відділу з питань сімейної політики Департаменту соціального захисту населення ОДА. Їх номер: 47-01-28