Верховна Рада ухвалила Закон, завдяки якому фізичні особи отримали шанс узаконити свої активи
З 1 вересня цього року до 1 наступного року в Україні запроваджується одноразове декларування доходів громадян, тобто є можливість легалізувати активи, одержані чи набуті за рахунок доходів, з яких не було сплачено податки і збори. Варто наголосити, що таке узаконення є цілком добровільним.
«Декларуванню підлягають активи, які розміщені як в Україні, так і закордоном. Тобто ті активи, які були придбані до 1-го січня 2021-го року, та в момент їхнього отримання підлягали оподаткуванню в Україні, але з яких не були сплачені податки і збори» — повідомила в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Житомирській області Алла Бех.
Суму обсягом 400 тисяч гривень держава визнає доходами, які ви могли накопичити. Однак якщо вартість активів перевищує зазначену вартість, то декларацію варто подати.
«Можна не декларувати житлові будинки, площею до 240 квадратних метрів, квартири, площею до 120-ти квадратних метрів, нежитлові приміщення некомерційного призначення, площею до 60-ти квадратних метрів» — додала в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Житомирській області Алла Бех.
Об’єктами декларування можуть бути валютні цінності, рухоме та нерухоме майно, частки у майні юридичних осіб, цінні папери, права на отримання дивідендів. Джерела одержання активів зазначати не потрібно. Державою запропоновано 3 ставки збору.
Сплата збору з одноразового добровільного декларування здійснюється упродовж 30 днів з дати подання декларації. Також згідно Податкового кодексу, документ підлягає камеральній перевірці, тобто виявленню арифметичних та логічних помилок. Отримана інформація не передаватиметься правоохоронним органам.
Слід зазначити, що одноразове добровільне декларування доходів є правом, а не обов’язком. Виключно за власним бажанням особа може узаконити свої активи, які раніше не були оподатковані.
«Громадяни отримали реальну можливість легалізувати доходи і чесно сплачувати податки. Лише на основі такого суспільного договору між державою та громадянами можлива ефективна і чесна податкова амністія, а у підсумку – системний економічний розвиток громад і країни» — повідомила в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Житомирській області Алла Бех