На Житомирщині завершили сезон цукрозбирання і цукроваріння

650

Нині на Житомирщині завершили переробку цукрового буряку. Цьогоріч їх вдалося зібрати з площі майже одинадцять тисяч гектарів. З цієї території вдалося накопати майже 500 тисяч тон буряків. Цей показник перевищує минулорічний, кажуть у Департаменті агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА.

«Більше попереднього року на 33,6 тисяч тон або більше на 7,5%. Урожайність склала 440 центнерів з гектару. Це знову ж таки плюс 58 центнерів з гектара до минулого року» — розповіла директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА Наталія Арендарчук.

Такому щедрому врожаю посприяли погодні умови. Серед них дощі та вологість, яка посприяла росту рослини. Проте, цукристість цьогорічних буряків зменшилась майже на 17%. Фахівці кажуть, провідну роль і тут зіграла погода.    

«У даному випадку менша кількість сонячних днів. Тобто якщо на ріст у нас вологість впливає у більшій мірі, то тут саме сонячні дні зумовили те, що цукристість певною мірою була трошки меншою» — сказала директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА Наталія Арендарчук.

Процес цукрозбирання і цукроваріння в області розпочався 4 вересня, а завершився 4 листопада. Культуру переробляло два підприємства.

«За даними цих цукрозаводів в поточному році на підприємство області надійшло 334 тисяч тон цукрових буряків. Накопано загалом 475. Тобто третина накопаних в області буряків саме перероблялася нашими двома потужними підприємствами» — повідомила директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА Наталія Арендарчук.

Із зібраної культури вдалося отримати майже 50 тон цукру. Цей показник нижчий, ніж минулорічний, але він не вплине на вартість цукру.

«Інші заводи інших регіонів нашої країни виробляють в достатній кількості. Є регіони, і яких цукристість набагато більша. По внутрішньому ринку України це абсолютно перекриється. І саме ця складова на ціни не впливатиме» — додала директорка Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА Наталія Арендарчук