Бюджетні установи Житомирської області в найкоротший термін повинні укласти угоди з постачальником газу

567

Аби запобігти зриву безперебійного проходження опалювального сезону усі державні установи забезпечені постачальником останньої надії.  Це компанія, яка впродовж 60-ти днів має постачати газ споживачу, якщо той залишився без постачальника чи в процесі його пошуку.

«Усіх було переведено автоматично. Скажімо так, з залученням безпосередньо оператора ГТС. Тобто трансгазу. І відповідно оператора ГРМ АТ «Житомиргаз», яке було проставлено своєчасно певні признаки для здійснення цього в автоматичному режимі» — розповіла комерційний директор АТ «Житомиргаз» Людмила Усик.

Таке підключення має ряд нюансів.

«Не всі споживачі одночасно, скажімо так, звернулись до цієї послуги чи до цього постачальника. Є деякі споживачі, в яких виникло питання переходу до постачальника «Останньої надії в жовтні. Таким чином, до постанови, протягом 60 днів вони забезпечені. Тобто вони закріплені за постачальником «Останньої надії» тільки до кінця місяця поточного» — додала комерційний директор АТ «Житомиргаз» Людмила Усик.

Якщо споживач звернувся до постачальника останньої надії у листопаді, то отримуватиме блакитне паливо до кінця грудня. За цей час він зобов’язаний заключити договір з будь-яким трейдером.

«Наразі 29 споживачів бюджетної сфери, у яких закінчується термін дії договору з постачальником «Останньої надії» саме 30. 11. За цей період їм необхідно знайти іншого трейдера. Тому, що як тільки споживач залишається без постачальника, згідно умов кодексу, потрібно попередити не менше, ніж за три доби та провести відключення» — повідомила комерційний директор АТ «Житомиргаз» Людмила Усик.

Припинити газопостачання можливо самостійно або ж надати доступ газовикам. У випадку продовження споживання природного газу, газорозподільна компанія буде вимушена здійснити нарахування по ціні технологічного газу помноженого на коефіцієнт півтора.

«Газорозподільча організація зобов’язана розподілити саме той газ, який знаходиться в наших мережах. Відповідно, якщо для споживача жоден постачальник не забезпечив, це вважається несанкційним відбіром. А вже несанкційний відбір — це як втрати безпосередньо підприємства і тоді по ціні ВТВ буде нараховано споживачу» — сказала комерційний директор АТ «Житомиргаз» Людмила Усик.

Нині у Житомирській області майже 30 бюджетних установ підключені до портфелю постачальника останньої надії терміном до 30 листопада 2021 року та близько 40 організацій — до кінця грудня цього року. Після завершення терміну дії договору постачальника останньої надії для бюджетних установ є два шляхи вирішення цієї ситуації.     

«Споживач вирішує це питання, звернувшись до іншого трейдера. Тобто його автоматично підкріплює на інформаційній платформі інший трейдер. Або якщо не потрібно, якщо карантинні обмеження чи щось інше, то такий споживач самостійно припиняє газоспоживання» — додала комерційний директор АТ «Житомиргаз» Людмила Усик.

Якщо ж споживач не може вирішити питання з іншим постачальником, він автоматично може повернутися до постачальника останньої надії через одну добу, припинивши газопостачання на цей час, або продовжуючи споживання газу з коефіцієнтом півтора