У Житомирі презентували книгу до 100-річчя вшанування пам’яті Героїв Базару «Героїчний чин посланців волі»
Трагедія, що трапилася у селі Базар, нині це Коростенський район, викладена мало не у всіх підручниках з історії. Другий Зимовий похід армії УНР став кривавим. Саме цього дня 100 років тому відбувся бій з радянськими військами. Сотні вбитих та полонених. А от 23 листопада, далекого 1921 у Базарі розстріляли 359 учасників походу, бо ніхто з них не погодився перейти на службу до Червоної Армії. Саме про це книга письменника Ярослава Марищенка «Героїчний чин посланців волі».
У радянські часи на цю подію було величезне табу. Тільки завдяки спогадам, емігрантській літературі, вдалося зберегти історію тих подій. Та й могили як такої не було, їх просто залишили там…
Тільки з 1991-го року в Україні офіційно почали вшановувати пам'ять Героїв Базару. У 2000-му на місці розстрілу полонених українців встановили Меморіал пам’яті з іменами полеглих воїнів.
«Я хочу сказати: вони є приклад для нашого покоління і ми повинні пам’ятати їх, так як вони боролися за нову Україну» — сказав письменник Ярослав Марищенко.
Голова обласної ради Володимир Федоренко каже, фактично 100-річна історія повторюється і зараз. Україна знову під тиском агресора, і знову захищає свою незалежність
У книзі «Героїчний чин посланців волі» є і герої того часу, а є і герої сьогодення з унікальними історіями. В області кажуть, тоталітарна влада довгий час «замилювала» усім очі. Тепер треба показувати правду. Тому і підтримали автора книги