Новий ангіограф вже місяць працює у відділі інтерваційної кардіології ЦМЛ №2
За статистикою, в Україні серед усіх померлих 67% становлять люди з хворобами серця. Це катастрофічна цифра та загроза національній безпеці, кажуть лікарі. Завдяки встановленому ангіографу кардіологи Житомира тепер можуть рятувати тисячі життів щорічно. Цей медичний апарат – один із найновіших в Україні. Має сучасне програмне забезпечення.
«Ну звичайно, можна робити на слабших обладнаннях. Але добре, коли ти маєш найкраще на даний момент обладнання. Звичайно, це завдячуючи міській владі, і, зокрема, міському голові, який прийняв таке рішення непросте. Бо ряд людей були дуже великими противника, щоб в другу міську лікарню став цей апарат», — каже завідувач міським центром ішемічної хвороби ЦМЛ №2 ім. В.П. Павлусенка Олесь Кутній.
Ангіограф, вартістю у 28 мільйонів гривень, придбали більше року тому за кошти міського бюджету. 9 місяців знадобилось, щоб отримати всі дозвільні документи, облаштувати приміщення і встановити цей апарат. Впродовж кількох місяців житомирські кардіологи в Інституті серця навчались працювати на новому медичному обладнанні. І тепер з його допомогою лікарі мають можливість досліджувати кровоносні судини та за потреби здійснювати стентування, аби врятувати хворого від ішемічної хвороби серця та інфаркту. За місяць роботи ангіографа вдалось провести 57 коронарог рафій і 15 стентувань.
«Процедура займає в середньому від півгодини до декількох годин. Не більше 3,5 годин, тому що там важко вже пацієнту лежати. Самі складні – до 3,5 годин, може бути 4. Далі все знімається. Якщо все вдало, значить добре. Якщо ні, то планується наступне через декілька днів оперативне втручання», — говорить лікар-інтервенційний кардіолог Володимир Бевз.
Лікарі зазначають, що коронарографії не варто боятись. Це абсолютно безпечний метод дослідження коронарних артерій, завдяки якому можна діагностувати ішемічн у хворобу серця. І є єдиним із існуючих методів дослідження, що дозволяє визначити точні деталі анатомічної будови всього коронарного русла.
«Загалом процедура не важка, не складна для пацієнта. Він собі лежить, дивиться у стелю, можливо спілкується з нами. Може під час самої діагностики розповідати нам щось і свого життя (якщо він, звичайно, на заважає оператору). І, як правило, для пацієнта процедура проходить непомітно. Процедура складна і високотехнологічна, але в умілих руках все проходить швидко та безболісно», — розповідає лікар-анестезіолог Євген Марченко.
Сама процедура коронарографії на одного пацієнта коштує в середньому 5,5 тисяч гривень. Наразі відділення ще має бюджетні розхідні матеріали для проведення коронарографії, і ангіограф поки працює безкоштовно. Лікарі дуже сподіваються, що міська влада посприяє тому, аби ця процедура і надалі була безкоштовною для жителів міста і області.