Команда партії «Слуга Народу» вшанувала 100-річчя битви під Базаром: встановлено каплицю
Трагедія у Базарі – подвиг українського воїнства. Тоді вони об’єдналися задля єдиної мети – мати Соборну і Незалежну державу. Увесь період Української революції УНР вела важкі бої за свою ідею. Армія була справді героїчною, бо не зважаючи на значну перевагу сил ворога, стояли до останнього за Україну. Другий зимовий похід був завершенням Української революції. Та він ознаменував перший етап національно-визвольної боротьби. Останній бій був саме під Базаром, на півночі нашої області. Там у нерівному двобію зійшлася Волинська група під проводом Юрія Тютюнника та армія більшовиків. Тоді «червоні» розстріляли 361-го вояка Армії УНР. Коли Україна отримала Незалежність, Героїв Базару змогли вшановувати офіційно. Вихідними на Меморіалі відбувся військовий церемоніал у пам'ять героїв, котрі боролися за Україну.
Відбулося усе символічно – сучасні військові встановили 361 лампадку. Героїв Базару згадали поіменно.
До заходу долучилися і Міністр Кабміну, Міністр культури України, Український інститут національної пам’яті, депутати та очільники області.
«Найголовніше, що ми нащадки, пам’ятаємо. Найголовніше те, що ми передамо цю пам'ять своїм дітям, своїм онукам. Я хочу сказати що це в дійсності справжній приклад відстоювання нашої держави», — сказав голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
«Їх катували, вбивали за те, що вони були українцями і за те, що вони боронили свою державу. Хотіли вільної України. Але ніхто, ніхто з них не здався, як і не здалася сьогодні Україна 100 років по тому. Добровольці, волонтери, українське воїнство захищає від московської орди сьогодні вільну державу Україна», — каже голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.
Вшанував пам'ять героїв Другого зимового походу народний депутат України від партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко. Нардеп каже, це справжній відданий подвиг українських повстанців.
«Якщо ми говоримо про події 100-річної давнини – це подвиг, тому що сили були не рівні. Ці вояки, які загинули тут, потрапили в полон, потім загинули або загинули під час бою, вони дійсно були люди героїчні. Тому що вони розуміли, що це бій не рівних сил. Але сила їхнього духу, сила їхніх переконань, боротьба за Незалежність України звичайно. Що була сильніша, ні ж життя, страх і сили ворога», — говорить народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Арсеній Пушкаренко говорить, саме тоді були перші кроки до здобуття Незалежності. І Зараз, як 100 років тому, українське військо продовжує боротьбу за Україну
«Тому сьогодні вшановуючи героїв, вшановуючи вояків – ми пам’ятаємо їхній подвиг. Пройшло 100 років і фактично нічого не змінилося. Ми так само в 2021-му році, як і в 1921-му, продовжуємо боротьбу, продовжуємо війну з Росією. Це війна не України з Росією, це війна Росії з Україною. Саме Російська федерація стала агресором», — додає народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Команда Президента ще влітку почула прохання місцевих. Раніше ні храму, ні каплички у селі Базар не було. За ініціативи «Слуга Народу» на місці розстрілу українських вояків побудували таку. У день вшанування Героїв Базару капличку освятили.
Місцеве духовенство каже – ініціатива «Слуги Народу» дуже важлива для місцевих.
«Завдяки наших житводавцям – це депутату Арсенію Михайловичу Пушкаренку, який дійсно потрудився і допоміг возбудувати саме тут, біля пам’ятнику, каплицю для громади, де вони мають можливість молитися українською. Дякую всіх житводавцям, дякуємо людям, які тут ніколи не будуть забувати цих воїнів, які загинули. Воїнів, які віддали своє життя за Незалежність нашої держави», — каже ієрей, настоятель каплички Стахій Савчук.