ГУ ДПС у Житомирській області регулярно проводять перевірки місць зберігання спирту
Тютюнові вироби, алкогольні напої та спирт зберігають, але не завжди фіксують у Єдиному реєстрі місць зберігання. Згідно з законодавством суб`єкти господарювання зобов`язані реєструвати такі місця зберігання. Контроль за дотриманням цих вимог регулярно здійснює податкова
«В області здійснюється контроль за діяльністю 58 суб`єктів господарювання, які зареєстрували 112 місць зберігання. По спирту етиловому – це 17 місць, зберігання тютюнових виробів – 15 місць, алкогольних напоїв – 80», — каже заступник начальника ГУ ДПС у Житомирській області Ігор Завгородній.
У ході перевірок працівниками Державної податкової служби було виявлено ряд порушень, серед яких: збереження продукції у місці, не зареєстрованому у Єдиному реєстрі, відсутні марки акцизного податку на алкогольні напої, не ведення обліку товарних запасів. А також були допущені помилки при формуванні звітів про оптовий продаж підакцизних товарів.
«Станом на теперішній час було проведено 39 таких перевірок, по яким було застосовано 210 штрафних санкцій», — додає заступник начальника ГУ ДПС у Житомирській області Ігор Завгородній.
Податківці наголошують, що суб`єкти господарювання повинні вносити дані до Єдиного реєстру на підставі заяви до ДПС України.
«В заяві зазначається місцезнаходження зберігання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, основні реєстраційні дані суб`єкта господарювання. До заяви на реєстрацію місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробі додається документ, що підтверджує право користування цим приміщенням та завірені копії виданих заявнику ліцензій (на оптову чи роздрібну торгівлю). До заяви на реєстрацію місця зберігання спирту додається документ, що підтверджує право користування цим приміщенням, та довідка про відповідність місця зберігання спирту», — сказав начальник управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Житомирській області Дмитро Федько.
Така довідка поновлюється раз на 5 років. Окрім того, відповідним нормам має відповідати і спиртосховище. Ці норми повинні бути документально підтверджені спеціалізованими підприємствами, які мають відповідні дозволи і ліцензії. У разі невідповідності умов зберігання спирту, Державна податкова служба не включить таке місце зберігання до Єдиного реєстру і суб`єкт господарювання повинен усунути всі недоліки та повторно звернутись до Державної податкової служби щодо проведення обстеження спиртосховища.