Народний музей Святослава Ріхтера отримав гранд, в рамках якого буде реалізовано аудіогід

633

Він був сором’язливим та не любив похвали на свою адресу. Так описує видатного піаніста ріхтерознавець Юрій Бохонов. Згадує, захоплювався Святославом Ріхтером з дитинства, та не розгубився, коли вперше побачив маестро у 1985-му році під час музичного фестивалю «Грудневі вечори».

«Я туди зайшов і тут ходить маестро. Можете собі уявити. Я не розгубився. Я передав привітання його друзів з Києва, він так посміхнувся», — каже ріхтерознавець Юрій Бохонов.

Бібліографи кажуть, історія життя відомого піаніста насправді досить мало досліджена. А Народний музей Святослава Ріхтера, який розташований в приміщенні житомирської музичної школи №2, взагалі єдиний в Україні. Тому, запевняє місцева влада, пам’ять про нього необхідно берегти та передавати.

Відсьогодні стартував культурно-мистецький проєкт «Святослав Ріхтер. Життя крізь призму цензури». Музична школа №2 у Житомирі отримала гранд від міської ради, перший етап якого передбачає створення аудіогіда для Народного музею.

Для відбору інформації для аудіогіда в стінах школи зібрались ріхтерознавці, які ділилась історіями та цікавими фактами про відомого піаніста. Приїхали гості не тільки з Житомира, але й зі столиці. Підготувати гід планують до кінця цього року. Спочатку аудіо буде доступне на 2-3-х мовах, але з часом з’являться й інші.

«Для початку ми хочемо використати обов’язково українську, німецьку та англійську мови. А надалі будемо використовувати хоча б ті мови, з яких країн люди у нас вже побували», — говорить директорка Музичної школи №2 ім. С. Ріхтера Людмила Кочевенко.