Зе! Жінки» реалізують проєкт #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства

534

Ранок Житомира розпочався з вуличної акції «Розірви коло насильства». До її організації долучилися «Зе!Жінки» Житомира та місцеві правоохоронці.

«Наразі долучилися такий нових рух в Україні є. Рух «Зе!Жінки» спільно з поліцією, спільно з міжнародними організаціями. Ми ініціювалию. Ми підтримали», — каже депутатка Житомирської обласної ради, фракція «Слуга Народу» Людмила Кицак.

Акція стартувала на майдані Корольова, де правоохоронці створили уявне коло зі службових машин, спілкувалися з перехожими й роздавали їм кольорові кульки, браслети, значки та інформаційні буклети. Поліцейські розповідають, що з початку поточного року до них надійшло більше тисячі звернень про вчинення домашнього насильства по Житомиру.

«За добу ми получаємо 7-8 викликів за фактом вчинення домашнього насильства. Коли виїжджає група на виклик, оцінює ситуацію, складає протокол на кривдника за статтею 173 прим 2 адміністративного кодексу про адміністративне правопорушення та є спеціальні заходи протидії домашнього насильства — терміновий заборонний припис», — говорить начальник сектору протидії домашньому насильству Житомирського РУП ГУНП в області Марія Зуб.

Продовжили активності вже на Михайлівській, де представили виставку «Річ у тім». Після Житомира її побачать усі районні центри нашої області.

«Ми «Річ у тім 2.0» привезли цю виставку. Ініціювали, до нас її привезла одна із сил жінок. Також у нас громадські організації, якщо ви бачите, і тварини приєдналися, і міська рада приєдналася, і джинджер приєдналися — громадська організація. І депутатка обласної ради також до нас приєдналася, поліція і охорони і ювенальна, і поліція національна приєдналася. І ми хочемо всі сказати «Стоп і ні насильству!», — сказала депутатка Житомирської міської ради, фракція «Слуга Народу», голова ГО «Мир на долоні» Ірина Гладка.

Всеукраїнська акція триватиме впродовж 16-днів, які будуть насичені активною програмою. Серед них і тематичні зустрічі з школярами.

«Я як депутатка обласної ради проініціювала, написала лист-звернення до Обласного Департаменту освіти, запропонувала розробку уроку, презентацію, у якій розповідається дітям: вікова категорія 13-15 років про те, що таке насильство, які є види і як реагувати, куди звертатися, якщо раптом або людина сама потерпає або стає свідком насильства», — резюмує депутатка Житомирської обласної ради, фракція «Слуга Народу» Людмила Кицак.

Депутатка Житомирської обласної ради, фракція «Слуга Народу» наголошує на важливості такої вуличної акції.

«Важливість дуже цієї акції в тому, що насильство саме у маленьких громадах, у маленьких селах воно сприймається, як норма. І наше завдання розказати, показати, озвучити, що насильство не є нормою. Насильство — це є порушенням прав. Переважно, на жаль, це прав жінок. Хоча безперечно і діти, і чоловіки теж потерпають від різних видів насильства», — сказала депутатка Житомирської обласної ради, фракція «Слуга Народу» Людмила Кицак.

«Зе!Жінки» Житомира закликають не замовчувати насильство. І для цього вони розроблять єдиний план дій для постраждалих від домашнього насильства

«Спільно з народними депутатками, зокрема Марина Бардіна, Тетяна Циба, спільно з Департаментом соціальної політики Житомирської обласної ради ми зараз розробляємо таку знаєте карту дій, яка би допомогла, була би єдиною для всієї області, яка би допомогла ефективно допомогти жертві насильства, якщо вона звернулася там у поліцію чи на гарячу лінію. Незалежно від того, до кого вона звернулася, щоб усі організації були повідомлені і діяли за спільним планом», — додала депутатка Житомирської обласної ради, фракція «Слуга Народу» Людмила Кицак.