Відомий український художник сучасності Іван Марчук вчергове приїхав до Житомира

615

Один із найвідоміших українських художників сучасності, який створив тисячі творів мистецтва та винайшов власну техніку пльонтанізм Іван Марчук вчергове приїхав Житомира. Йому так сподобалось наше місто і те, як його зустрічають житомиряни, що вирішив завітати до нас вдруге.

«Я всюди по світу мотаюсь. А тут раз вже так просять, то, думаю, все-таки перевірю. Я перевірив. І тут така душевність, така доброта, така теплота, такі люди добрі. Я приїхав зараз, щоб іще більше відчути той дух, який ллється від вас. Стільки добра, тепла. Скільки я вам радості подарував. Я ж і живу для того, щоб людям добро дарувати. І всім кажу: «Спішіть робити добро», — говорить народний художник України Іван Марчук.

Цього разу маестро приїхав зі своєю донькою. Вероніка – відома скрипалька, яка тривалий час живе у Франції. Для неї приїзд до Житомира став приємним сюрпризом.

«Я тут у відпустці. Живу у Франції, приїхала до тата у відпустку на тиждень. І вийшла така програма цікава. Я здивована тим, як тата тут приймають. І бачу, що дуже раді люди. І від його мистецтва, і як його зустрічають. Мені дуже приємно. Всім дякую», — сказала донька художника Вероніка Журат.

Виставка картин Івана Марчука стала наймасштабнішою для нашого міста, адже щодня її відвідує більше 150 житомирян.

«Це говорить про те, що нам дуже потрібен сучасний виставкові зали. І Іван Степанович пообіцяв, що через рік він готовий знову надати інші картини своєї колекції для того, щоб виставляти в Житомирі. Нам для цього потрібно бути готовими. Це чудова людина, якою пишається вся Україна і те, що він у нас в Житомирі, це чудо», — зазначає житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Виставка картин Івана Марчука під назвою «Генотип вольності» у Домі української культури триває з 5 листопада до 2 грудня. Тут представлено 60 робіт майстра. Картини написані з особливою технікою, яку неможливо підробити. Майстер започаткував свій стиль у мистецтві – «пльонтанізм». Це – тонкі кольорові лінії, переплетені під різним кутами. Загалом Іван Степанович у своєму творчому доробку має близько 5-ти тисяч творів і близько півсотні виставок.