Всесвітній день добрих справ або щедрий вівторок: як разом можемо зробити світ добрішим
Щойно Вова приходить на заняття в «Місію в Україну» починає хвилюватися і плакати.
Але тут вже знають його вподобання і швидко заспокоюють.
Медики кажуть, для хлопчика це 4 курс реабілітації. Коли він тільки прийшов у фонд був замкнутий і усього боявся, але зараз малого не впізнати. Батьки прогрес помічають і вдома, Вова активно почав досліджувати світ.
«Присутній ще цей страх, але вже Вова і обстежує у нас середовище, самостійно обирає ігри, він дуже полюбляє в квасолі гратися», — говорить терапевт сенсорної інтеграції Лілія Вечорова.
А це Таїсія, їй сім місяців і це її другий візит на реабілітацію. Дівчинка спочатку йде на заняття з фізичної терапії.
«У нас донечка найменша, четверта — «Сонечко», — зазначає Ірина Гусаковська, яка із донечкою відвідують БФ «Місія в Україну».
Мама Таїсії каже, побачила інформацію про благодійний фонд у соцмережах і вирішила не втрачати ні хвилини.
Під час фізичної терапії малечу навчають усьому необхідному на початку життя: повзати, сидіти, ходити.
«У нас багато діток з неврологічними ускладненнями. Ось була дитинка із синдромом «Дауна», тобто, ці дітки затримуються в розвитку і наша задача як фізичних терапевтів саме простимулювати фізичний розвиток. У будь-якій ситуації ми намагаємось навчити батьків і дітей працювати і жити так, щоб і дитині було комфортно, і батьки вели повноцінний спосіб життя. Це все і є фізична реабілітація», — каже фізичний терапевт БФ «Місія в Україну» Максим Максимчук.
Тут же із дітками займаються неврологи та психологи. В ході гри визначають сильні сторони малечі й намагаються розвинути їхній потенціал.
«Спираючись на сильні сторони ми так плануємо заняття і якщо є така можливість, мама присутня на заняттях, спостерігає, що робить фахівець і намагається робити це у повсякденному житті», — резюмує лікар-психолог Ірина Борова.
Близько двох років реабілітацію тут проходить маленька Касія із синдромом «Дауна». Малеча зустрічає нас із посмішкою. Тато дівчинки розповідає, донька робить все більше і більше успіхів.
До Всеукраїнського дня добрих справ у благодійному фонді продовжили збір коштів для дітей з комплексними порушеннями розвитку. Необхідна сума 400 тисяч гривень, нині вдалося зібрати майже 88 тисяч.
«Рання реабілітація взагалі є дуже важливою тому, що відбувається всебічний розвиток дитини з раннього віку і таким чином змінюється якість життя цілої родини», — сказала фахівець по зв’язкам з громадкістю БФ «Місія в Україну» Тетяна Артемчук.
У благодійному фонді реабілітація для діток абсолютно безкоштовна, але забезпечити лікуванням усіх самотужки — важко. Тож усіх небайдужих просять долучитися до збору коштів і у щедрий вівторок разом зробити світ трохи добрішим. 10-20-50 гривень кожного з нас можуть допомогти 20-ьом дітям області пройти ранню реабілітацію і зробити своє життя якіснішим. Карту для перерахунку коштів ви можете побачити на екрані.