У Житомирі розповіли про правила коректної мови
Людина з інвалідністю чи інвалід, інвалідний візок чи крісло колісне, візочник чи людина, яка користується кріслом, людина з порушенням функцій чи людина з вадами, людина без дому чи безхатько. Багато, хто неодноразово ставив собі питання, як правильно говорити про людей різних верств населення. Який варіант з перелічених обрати, аби не образити почуття та гідність людини. Про це сьогодні говорили і в приміщенні Прозорого офісу.
«Сьогодні ми проводимо дійсно воркшоп з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю і хочемо привернути увагу суспільства, наших містян до комунікативної безбр’єрності», — каже директорка Департаменту соціальної політики ЖМР Вікторія Краснопір.
У Департаменті соціальної політики прагнуть, аби місто лідирувало в плані толерантного спілкування. Кажуть, усі люди повинні бути рівними.
«Ми хочемо, щоб місто Житомир ще було провайдером в плані безбар’єрної комунікації і багато чого від ЗМІ. Ми хочемо, щоб ми з вами були першими і цю ідею понесли в люди. Не інвалід, не людина з дефектами, не людина з вадами, не візочник і не калясочник, а людина, яка має інвалідність, людина, яка йде на кріслі колісному, а не пересувається, або їде за допомогою візка. Ми маємо бути рівними», — сказала директорка Департаменту соціальної політики ЖМР Вікторія Краснопір.
Учасникам тренінгу ще раз нагадали, що правильно говорити не інвалід, а людина з інвалідністю, не безхатько, а людина без дому, не інвалідний візок, а крісло колісне, не німий, а людина, яка не говорить, не сліпий, а людина з порушенням зору, не глухий, а нечуючий, не людина з вадами, а особа з порушенням функцій. Учасники тренінгу розповідають, відтепер впевненіше спілкуватимуться з людьми і уникатимуть минулих помилок.
Люди з інвалідністю є споживачами таких самих послуг, як і людина без інвалідності. Тому і ставитися до них потрібно з повагою і неупереджено.