Ще один рік існування обласної лікарні ім. Гербачевського: що змінилося
Лікарня ім. Гербачевського – осередок високоякісної медицини в області. Щоденно заклад приймає близько 2х тисяч осіб і кожен отримує кваліфіковану медичну допомогу. Відтепер шлях пацієнта стане вдвічі коротшим, адже цього року в лікарні проводять реконструкцію приймально-діагностичного відділення, яке скрадатиметься з 2-х частин.
«Перший підрозділ – надання невідкладної медичної допомоги, де швидка медична допомога, образно кажучи, відразу буде заїжджати в реанімацію. Там розраховано на 4 реанімаційні ліжка. 2-й відділ – це для тих, хто йде на планове лікування», — каже генеральний директор КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О. Гербачевського» Богдан Леськів.
Окрім цього, за рік у лікарні повністю реконструювали відділення реанімації та інтенсивної терапії на 15 ліжок, яке зараз готується до відкриття. Приміщення обладнане новим сучасним обладнанням, серед яких 9 дихальних апаратів.
«До кожного пацієнта буде підведений кисень, буде підведене стиснуте повітря, вакуум. Крім того, кожне робоче місце біля пацієнта обладнане моніторами, який в цілодобовому режимі дає інформацію про стан роботи організму. Також тут є інфузомати. Це обладнання, яке дозовано в часі дозволяє вводити препарати, які необхідні пацієнту», — сказав генеральний директор КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О. Гербачевського» Богдан Леськів.
За рік у лікарні було повністю завершено реконструкцію відділення нефрології з ліжками інтенсивної терапії, яке є єдиним в області. Тут обслуговують пацієнтів із захворюваннями нирок.
«Відділення розраховано на 40 ліжок. Наявний також блок на 6 ліжок, де знаходяться пацієнти з важкою патологією нирок. Блок обладнаний сучасними моніторами, дефібриляторами, апаратами вентиляції легень», — зазначає медичний директор з лікувальної роботи Наталія Герасимчук.
Цей рік назавжди закарбувався в історії лікарні завдяки проведенню першої родинної пересадки нирки від батька до сина. Пацієнт усе життя страждав від хвороби і вже не піддавався консервативному лікуванню. За нього боролися одразу 20 лікарів. Зараз ще 234 пацієнта потребують трансплантації, тому у лікарні складають відповідний список.
«Відбираються кандидати для подальшої трансплантації нирки. І вже тоді ми можемо сказати кому ми можемо допомогти, в кого є та стадія, і в кого є можливо родинні донори, ми їх також обстежуємо. Все проводиться безкоштовно», — додала медичний директор з лікувальної роботи Наталія Герасимчук.
За сприяння народного депутата Сергія Кузьміних було придбано 7 нових наркозно-дихальних апаратів експерт-класу. Обладнання може використовуватися як в операційних, так і в палатах інтенсивної терапії. Окрім цього в закладі запроваджується телемедицина, тобто можливість лікарів консультуватися на відстані.
«Це такий, я вважаю, класний проєкт, який ми намагаємось запустити. І ми його обов’язково запустимо, вже відбулось близько 800 консультацій за 2-3 місяці. Він тяжкий, тому що тут потрібна робота всіх лікарів, починаючи з амбулаторії, районної лікарні, опорної лікарні, міських, обласних. Це така колективна робота. Тобто пацієнт отримує послуга не виїжджаючи в обласний центр», — сказав народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Сергій Кузьміних.
На наступний рік обласна лікарня внесена до переліку об’єктів програми Президента України «Велике будівництво». Прогнозований обсяг фінансування – майже 850 млн гривень. Керівництво закладу вже розробило свої пропозиції щодо будівництва та реконструкції, а також стосовно закупівель сучасного обладнання та апаратури.
«Ми довго бігали щоб все, що вони напишуть, затвердили. Це для нас було досить важливо. Це будуть взагалі нові лікарні, які будуть не тільки відремонтовані, будуть технічно сучасні, оснащені. Будуть найкращі лікарні в області», — резюмує народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Сергій Кузьміних.
На цьому досягнення обласної лікарні ім. Гербачевського не закінчуються. В закладі відновлено проведення сучасного методу діагностики захворювань серця через стравохідну ехокардіографію, проводяться унікальні операції, які раніше були недоступні. Нещодавно в лікарні вперше вдалось видалити тромб судини головного мозку. Прибрати закупорення вдалося з 3-го разу. Виконувати такі успішні втручання стало можливим завдяки новому обладнанню та підготовці лікарів. Також невдовзі планується відкриття амбулаторного відділення центру радіаційного захисту населення, яке постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи.