Правила безпеки на кризі і що робити, якщо провалилися у воду

За минулий тиждень рятувальники дістали з дна 5-х жителів області.

Дві загибелі на воді набули резонансу: у водоймі на території агротехнічного коледжу потонуло 2-є студентів: 18 та 20-ти років. А вже наступного дня, у селі Парипси Попільнянської громади зникло подружжя. Згодом поліцейські знайшли їхній човен, а рятувальники почали пошукову операцію, через складні погодні умови тіло чоловіка знайшли 10 грудня, а тіло його вагітної дружини 11-го.

«Спочатку, зрозуміло, був тонкий лід, водолази не могли нормально проводити свої пошукові роботи. Нами було проведено роботу щодо залучення болотоходу — це автомобіль високої прохідності. Його надали наші колеги із Львівської області», — каже начальник ГУ ДСНС в Житомирській області Ігор Нікітчук.

Того ж дня, 11 грудня, рятувальники витягнули ще одного потопельника із Чоповицької ОТГ. Чоловік пішов ловити рибу, хоча лід був ще занадто тонкий. Рятувальники застерігають, «фанатіти» риболовлею взимку не варто і вкотре нагадують, перш ніж іти на лід його потрібно перевірити. А якщо ви зібралися рибалити, оминайте стороною стихійні місця, стічні води, очерети та місця вкриті снігом.

«Міцність льоду слід перевіряти палицею, але ні в якому разі не ногою», — говорить начальник ГУ ДСНС в Житомирській області Ігор Нікітчук.

Також зрозуміти чи крига досить міцна можна за кольором.

А ще рятувальники радять мати при собі жилет і мотузку довжиною 15 метрів. Попереджають, рибалити потрібно на відстані 5-6 метрів один від одного, не залишатися на водоймі наодинці й не вживати спиртне. Та якщо ви помітили, що крига вже почала ламатися, треба терміново покинути це місце, як робити це правильно — далі.

У випадку якщо ви провалилися прямо у воді треба зняти одяг, аби він не наповнювався водою й намагатися самотужки вибратися на лід.

Люди, які стали свідками події, мають негайно викликати рятувальників та медиків. А за можливості спробувати витягнути того, хто опинився у воді, якщо це вдалося зробити, наступний крок — зняти мокрий одяг. За умови, що людина у свідомості відправитися із нею в тепле місце, відігріти і чекати медиків. У випадку, що потерпілий вже без свідомості слідуйте порадам медиків.

Загалом на Житомирщині з початку року потонуло 35 осіб із них 5-ро дітей, минулоріч із води дістали 32 потопельника. За рік у державі на воді загинуло понад 1200 осіб, з них 110 дітей.