Що потрібно зробити, аби отримати державне фінансування на культурний розвиток Житомира?
Корольов Авіа Фест, свято житомирян, створення трьох стрічок у місті: «Незламний. Шлях до мрії» про Корольова, «Вогонь самопосвяти» про Ольжича та фільм про Барона де Шодуара. Популяризація читання, безкоштовний курс «Прокачай українську» і виставка всесвітньовідомого маестро Івана Марчука. Цим хвалилася міська рада Українському культурному фонду. Поговорили і про майбутні проєкти: серед них вже наступного року у Житомирі вперше планують провести дводенний фестиваль класичної музики ім. Святослава Ріхтера.
«Він буде незвичайний, адже буде направлений лише на класичну музику», — каже начальниця Управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.
А ще хочуть започаткувати онлайн-навчання у музичній школі для тих, хто завжди мріяв освоїти гру на музичному інструменті, але не могли зробити цього раніше.
«Тому це може бути як додаткова послуга, яка ще буде працювати онлайн, ми зараз теж стосовно цього працюємо», — додала начальниця Управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.
Також анонсували створення арт-просторів у місті.
Щороку на розвиток культури із державного бюджету виділяється понад півмільярда гривень. На 2022 рік на підтримку культурних і мистецьких ініціатив по всій Україні очікують витратити 600 млн. грн. Аби отримати фінансування потрібно подаватися на грантову програму, Житомир вперше взяв участь у конкурсі, але у рейтингу зайняв 4 місце, тому кошти не отримає. Однак керівник Українського культурного фонду зазначає, наше місто має потужний потенціал.
«Це потрібно зрозуміти — Житомир на 4-му місці на рівні конкуренції з такими потужними містами як Львів, Київ, Харків», — зазначає виконавчий директор УКФ Владислав Берковський.
Втім, Український культурний фонд готовий підтримати Житомир у 2023 році. Але за умови, що самі житомиряни докладуть до цього зусиль. Мешканці громади мають активно брати участь в програмах фонду.
Міський голова дещо анонсував, які проєкти на грант подаватиме міська рада.
В свою чергу керівник Українського культурного фонду каже, чим більше буде подано проєктів, тим більша вірогідність того, що Житомир вийде на рейтингову сходинку і отримає значне фінансування. Якщо житомиряни вже мають ідеї, можуть звернутися в Управління культури Житомирської міської ради.