Як правильно пірнати в ополонку на Водохреща і до чого це може призвести?
Іван вже чотири роки поспіль пірнає в крижану ополонку на Водохреща. Для хлопця це стало своєрідною традицією.
«Така традиція. Друзі запросили. Пірнаю з друзями», — каже Іван, який щороку пірнає в ополонку.
Родина Дар’ї також частенько пірнає в крижану воду. Сама ж жінка довго наважувалась перед зануренням, але переконана — емоції того варті. Проте пов’язувати це лише зі святом не бажає.
Та не всі житомиряни такі відчайдухи, як Іван і Дар’я.
Лікарі пояснюють — пірнати в крижану воду можна лише, займаючись цим систематично, а не раз на рік. Адже організм повинен бути готовим до різкої зміни температури.
Якщо ж людина не займалася моржуванням і все ж таки вирішила зануритися в ополонку, то медики попереджають, це може призвести до летальних наслідків.
«Це раптова зупинка серцедіяльності. Можуть бути інсульти, крововиливи, інфаркти. Це буде трактуватися, як гостра судинна катастрофа для організму», — сказала завідуюча приймально-діагностичним відділенням КП «Лікарня №1» ЖМР Марія Дрозд.
Нині ж побутує думка, що пірнання в ополонку на Богоявлення змиває усі гріхи. Проте, Отець Богдан переконує, що це не так.
«По всьому вченню православної церкви, по всьому догматичному навчанні, ми коли розкаюємося і приходимо на сповідь, тоді ми очищаємо свої гріхи, а пірнаючи в ополонку, ми просто загартовуємо своє здоров’я», — говорить настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору Отець Богдан Бойко.
Рішення пірнати в ополонку чи ні залишається особистою справою кожного. Для найбільш відважних місце для пірнання облаштують у міському Гідропарку.