Як правильно поводити себе на кризі та що роботи, якщо провалилися під лід?
Вода лише замерзла, а на ній вже безліч слідопитів, які ловлять рибу, розважаються чи грають в хокей. Та нерідко трапляється, що час проведений на кризі, завершується викликом екстрених служб. Тож в Новограді-Волинському рятувальники спільно з працівниками комунальної станції на воді провели на річці Случ майстер-клас. Фахівці наголошують, пересуватися по кризі потрібно обережно та дотримуючись певних правил.
«Треба уважно подивитися, де є натоптані стежки. Пересувайтесь по натоптаним стежкам. Не потрібно бити ногою об лід. Це небезпечно. Можна провалитися. Це помилка», — розповідає начальник Житомирської міської комунальної рятувальної служби на воді Олександр Радай.
Під час навчання рятувальники відпрацьовували ті ситуації, які можуть виникнути під час перебування на льоду та під водою. Змоделювали ситуацію, де людина провалилася під кригу та демонстрували, як потрібно правильно діяти в тій чи іншій ситуації. Для цього фахівці використали рятувальний круг, пристрій для порятунку людей на воді «соломинку» та інше пристосоване обладнання. Рятувальники закликають виконувати такий алгоритм дій.
У разі неспроможності врятуватися самостійно — просіть допомоги. Можливо, хтось буде поруч і зможе допомогти. Проте, тут теж потрібно діяти правильно та злагоджено. В жодному разі не підходьте близько до людини, яка тоне, бо та в паніці може потягнути вас за собою.
Опинившись на березі, у першу чергу потрібно зняти мокрий одяг і одягнути чистий, обігріти постраждалого, налити гарячого чаю, вкрити сухою ковдрою і викликати швидку медичну допомогу.