Як у Житомирі святкували Водохреще

Таких як вони називають моржами. Сьогодні і погода дала добро на занурення. Охочих добровільно зануритися у крижану ополонку в гідропарку завжди вдосталь.

Ополонку вирізали у вигляді хреста, а контур прикрасили штучною ялинкою. За повір’ями саме на Водохреще вода стає цілющою. Люди вірять, що так очищаються їхні гріхи.

Та для когось покупатися на Водохреще — це просто традиція.

«Як традиція, компанією їздимо купаємося. Традиція, оздоровлення», — каже житомирянка Вікторія.

Інші приїхали відкрити купальний сезон.

«Свято, Водохреще, треба відкрити сезон, щоб було добре», — зазначає житомирянин Михайло.

Служителі ж церкви кажуть, водохресне купання із змиванням гріхів не мають нічого спільного. Такої думки і гостя міста, каже до ополонки в Гідропарк приїхала не купатися, а послухати службу.

Напередодні свята лікарі застерігали, людям із хронічними хворобами й тим, хто ніколи раніше не занурювався робити це забороняється, адже наслідки можуть бути усілякі. До переохолодження можуть призвести навіть кілька зайвих секунд у крижаній воді. А на виході потрібно добряче розігрітися, тож усіх охочих сьогодні у Гідропарку пригощають безкоштовним чаєм.

«Вже два котли у нас випито, залишилося ще два котли, я думаю, що покупаються і не минуть нас», — каже Тетяна, яка пригощає чаєм.

А ще лікарі наголошували, у день занурення вживання алкоголю — це табу. Але і його тут можна знайти.

«У нас є алкогольні, є безалкогольні, на білому, червоному вині, є солодші, є з кислинкою. Всі маленькі по п’ятдесят гривень, всі великі – вісімдесят», — розповідає продавець Юріс.

Від 55 гривень на березі Тетерева можна і пообідати.

«Люля-кебаб у нас, овочі гриль, соус сацебелі, ковбаски мюнхенські, хачапурі, шашлики, долма у нас грузинська», — говорить продавець Лариса.

Водночас поблизу ополонки за безпекою людей постійно стежили рятувальники, правоохоронці та медики.