В період снігопадів в Житомирі трамвайні колії оперативно розчищає «снігач»

Старий, але надійний. Це – так званий «снігач». Коли на трамвайні колії випадає велика кількість снігу, очищати їх виїжджає саме ця техніка.

В парку ТТУ знаходиться 2 одиниці такої снігоприбиральної техніки.

«Перед вами знаходиться «снігач» 1954 року випуску. Випускав його колись Харківський завод ВАРС (вагонно-ремонтний завод). Нічого нового не мінялось. Оце тоді як воно було зроблено ще в 54-му році, все. Ми робимо тільки регламентні роботи – технічне обслуговування.. в такий період, коли щось ламається, ми працюємо навіть вночі»,говорить начальник трамвайного відділення ЖТТУ Олексій Онопченко.

Для нашого міста два «снігача» цілком достатньо. Працювати на ньому може водій, який пройшов спеціальне навчання і має кілька років стажу керування трамваєм. Таких в ТТУ всього 5 водіїв. Вони кажуть, що насправді в управлінні і за будовою «снігач» не складний.

«Це – щітка. Її функція – змітати сніг із колії. Козирьок – для захисту, щоб не закидувало вікно огляду. Прожектор – для освітлення, для доброї видимості дороги», — зазначає слюсар-електрик ЖТТУ Володимир Заруба.

Виїжджає «снігач» на прибирання лише коли випадає більше 10 сантиметрів снігу.

«У нас одна контактна лінія. Зверху плюс, а мінус іде по рельсі. І якщо не буде у нас контакта, трамвай просто не поїде. Так що 10 сантиметрів, навіть може 5, якщо не буде контакту, то трамвай не поїде. Значить треба тоді випускати «снігача», — сказав начальник трамвайного відділення ЖТТУ Олексій Онопченко.

В ТТУ кажуть, здебільшого така техніка виходить на лінію вночі та працює до самого ранку, щоб забезпечити лінії для безперешкодного руху трамваїв впродовж дня.