Міська рада створить групи швидкого реагування, які перевірятимуть повідомлення про замінування

Замінування закладів Житомира змусило міську раду реагувати на ситуацію та знаходити з неї виходи. Для цього міський голова навіть скликав термінову нараду з правоохоронцями. Сьогодні ж планують зібрати усіх керівників закладів та пояснити, як реагувати на ситуацію з можливим повторенням учорашніх подій.

У Поліції розповіли, що переважна більшість повідомлень про замінування надходить з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

«В 95% випадків інформація надходить або від чат-ботів, або, у переважній більшості випадків, з територій непідконтрольних Україні», — каже пресофіцерка головного управління Нацполіції в Житомирській області Алла Ващенко.

За словами міського голови, ситуація з замінуванням не що інше, як елемент гібридної війни проти України, але жителям доведеться звикнути до цього.

У причетності Росії переконаний і ветеран російсько-української війни Василь Піддубний. Він вважає, що житомиряни мають бути готовими й до подальших провокацій, але в жодному разі не панікувати.

Разом з тим, керівництво міської ради вирішило працювати на випередження та у кожному закладі створити групи швидкого реагування. Вже завтра почнеться їх навчання. Вони відбудуться у сесійній залі міськради, а проводитимуть їх фахівці з правоохоронних органів.

Крім того, за кожним закладом закріплять конкретного представника поліції, який миттєво реагуватиме на повідомлення та приїздитиме в заклад.

В кожному навчальному закладі також будуть створені групи реагування з батьків та працівників.

Батьки з острахом реагують на повідомлення про замінування навчальних закладів. Кажуть, для них головне – безпека власних дітей. Тож чекають на якусь додаткову інформацію та інструкції, що робити, якщо ситуація повториться.