У рамках проєкту «Починай діяти» навчили самообороні та обговорили як протидіяти насильству
Для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або є в групі ризику, Міністерством соціальної політики спільно з громадськими організаціями започатковано проєкт під назвою «Починай діяти». Він містить інформаційну кампанію, розбір конкретних кейсів, які направлені на ствердження особистості, зміцнення й усвідомлення позицій запобігти насильству. А головне – не мовчати, почати діяти.
«Люди стають більш відкритими, і вони вже трішечки більше починають не мовчати, а говорити. Вони розуміють, що є куди звернутися, що вони можуть звернутися і за державною допомогою, вони можуть звернутися до громадських організацій за допомогою і так далі. Більше розуміють про те, що варто говорити, варто робити перші кроки задля того, щоб змінювати своє життя», — каже заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Шевчук.
На Житомирщині проєкт «Починай діяти» став можливим завдяки руху «Зе!Жінки».
«Для нашого руху «Зе!Жінки» тема боротьби і запобіганню домашньому насиллю – одна із основних ланок діяльності. Тому що ми рухаємось разом із програмою Президента України, який вперше започаткував виділення коштів на притулки для осіб, які постраждали від насильства. Це і програма першої леді України, яка теж опікується цими питаннями», — сказала депутатка Житомирської обласної ради, фракція «Слуга народу» Людмила Кицак.
Кожному з нас корисно навчитись вміти себе поводити в конфліктній ситуації. Саме тому в Житомирі провели майстер-клас із самооборони і навчили надавати першу медичну допомогу.
«Добре тричі на неділю ходити на тренування, по хвилин 30, і ви зможете навчитись цих кидків. В основному, це вивільнення захватів, вивільнитись від нападника. Від удушающого, від захвату за волосся ззаду і спереду, захвату за куртку чи коли сумочку виривають на вулиці», — розповідає тренер-викладач з рукопашного бою ДЮСШ м. Радомишль Сергій Дзюба.
Також відбулась координаційна рада з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству. Багато хто мовчить, але за минулий рік на 35% надійшло більше звернень від постраждалих громадян з приводу домашнього насильства. Домашнє насильство – не приватна справа сім'ї. Це кримінальний злочин. І цю проблему потрібно порушувати.
«Я думаю, що взагалі всі ці потреби – вони вже були порушені і раніше. Але на сьогоднішній день ми поштовхом, потужним своїм рухом його колихаємо. Не тільки 16 днів, коли відбувається ця акція, а в постійному руслі. Щоб постійно про це говорили. І також ми допомагали саме тим жінкам, які страждають від насильства в своїх родинах», — говорить депутатка Житомирської міської ради, координаторка обласного центру «Зе!Жінки» Ірина Гладка.
З 2006 року в Житомирській області функціонує центр соціально-психологічної допомоги, який надає особам, що опинилися у таких складних обставинах, цілодобовий притулок, кризове та екстрене втручання із залученням кваліфікованих спеціалістів. Також в області працюють 11 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.