У Житомирі триває навчання груп швидкого реагування

У міськраді впродовж кількох днів тривають навчання. Новостворені групи зібрали із цивільних, у їхньому складі медики, вихователі садочків, педагоги та батьки учнів.

«Таке рішення було прийняте для мінімізації часу реагування на такі повідомлення до того часу поки перший поліцейський екіпаж встигне прибути до вказаного об’єкту», — розповідає начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Житомирській області Володимир Підкуйко.

Навчання секретні і проходять за закритими дверима, загалом понад півтисячі цивільних погодилося долучитися у групи для перевірки повідомлень про замінування.

Такі групи почали створювати по всій країні, а от долучити батьків вирішили тільки у Житомирі.

Вікторія виховує 3-річну донечку. Дівчинка відвідує садочок поруч із будинком, а мама працює на дому. Зізнається, страх за дитину змусив вступити у групу, тож щомиті готова бігти забирати дитину і приступати до огляду закладу.

Самі педагоги кажуть, мають чіткий алгоритм дій, який саме— таємниця. Але, запевняють, тепер вони готові до будь-яких надзвичайних подій.

Медиків на навчання прийшло не багато, не можуть покинути пацієнтів. Лікарі кажуть, далі по ланцюжку будуть передавати знання колегам, тож усі будуть знати, що робити у тій чи іншій ситуації.

За кожним закладом, який може стати мішенню чи то псевдомінерів, чи реальних зловмисників закріплені патрульні або дільничні, але цього не достатньо, а тому до них вже найближчим часом доєднаються цивільні.

Поки знання лише теоретичні, але їх планують застосувати і на практиці.