Магістрат відреставрували, але працювати в ньому неможливо: температура у приміщенні 11 градусів

У куртці та шапці директор обласного краєзнавчого музею розповідає про температуру у житомирському магістраті.

А ще кілька днів тому температура у приміщенні була майже такою, як за вікном — 2,5 градуса. У кабінетах, де мають сидіти працівники музею батареї й зовсім не обігріваються.

«Знаходитися без верхнього одягу та додаткових джерел обігріванні просто нереально», — говорить директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Та ще у серпні минулого року будівлю мали б ввести в експлуатацію, але підрядник й досі не завершив усі роботи.

«Ми маємо значні тепло втрати тому, що до кінця не облаштовано технічне приміщення, не зашите, не теплоізольоване», — зазначає директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Та й навіть це не основна проблема. Отримує якісне опалення будь-яка будівля за рахунок теплообмінника, але той що встановлений наразі у магістраті, кажуть у теплокомуненерго, недостатньо потужний. А ще у будівлі не провели пусконалагоджувальні роботи подвійного теплопостачання.

«Ні та, ні та система надійно зараз не працює. Чому. Тому, що не вдосталь потужності, яку б треба взяти з наших зовнішніх мереж. Як мінімум, на даний час ми дивимось, що той теплообмінник, який стоїть в системі, він в два рази менш потужний, ніж той, який потрібен був бути встановлений», — каже директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.

Замовником ремонтно-реставраційних робіт культурної пам’ятки є Департамент регіонального розвитку ОДА. Там кажуть, у 2019 році вони отримали технічні умови від Житомиртеплокомуненерго на приєднання до теплових мереж котельні. Й усе зробили відповідно до наданих розрахунків.

«В яких зазначено, що температура подачі становить 95 градусів цельсія і зворотна мережа становить 70 градусів цельсія. Відповідно до цих технічних умов, проектною організацією була розроблена проектна документація, яка пройшла обов’язкову експертизу, на яку отримано позитивний експертний звіт. Декілька разів виїжджали туди, оглядали приміщення і температура теплоносія максимальна була це 60 градусів», — каже заступник директора департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Сергій Сорокін.

Водночас директор краєзнавчого музею демонструє, що будівля всеодно «мерзне».

«Чому? Вочевидь десь помилка із устаткуванням, десь можливо був неправильно розроблений проект», — сказав директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

У Департаменті регіонального розвитку твердять, теплообмінник було встановлено відповідно до технічних умов.

«Теплообмінник було розраховано виходячи з цих технічних умов, які надало Житомиртеплокомуненерго. Якщо було б зазначено інший температурний режим, той відповідно до цього температурного режиму і розраховувався б теплообмінник», — говорить заступник директора департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Сергій Сорокін.

Все ж, аби усе запрацювало і магістрат належно опалювався, потрібно ще провести пусконалагоджувальні роботи, кажуть у теплокомуненерго. Але цього вони зробити наразі не можуть.

«Чи напряму підключити, чи збільшити потужність і в обов’язковому порядку провести пусконалагоджувальні роботи і включити теплову вентиляцію, яка була в проєкті. Але проекта ми не бачили. Ми бачили тільки первинні якісь листи, якісь нотатки, якісь шматочки інформації. Але повної інформації ми не бачили. Але, на жаль, на даний час, перше – роботи не введені в експлуатацію, акти прямої передачі не підписані і ми не маємо права втручатися, бо є підрядник, є генеральний підрядник, є авторський нагляд», — розповідає директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.

Водночас замовник робіт запевняє, тепер розібратися у ситуації між собою має балансоутримувач та комунальне підприємство.

«Всі договори, щодо постачання теплоносія укладається між балансоутримувачем та організацією, яка надає ці послуги. В цьому випадку це Житомиртеплокомуненерго. Тому насамперед балансоутримувач повинен звернутися до Житомиртеплокомуненерго, щоб вони надали йому теплоносій тієї температури, які були зазначені в технічних умовах», — сказав заступник директора департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Сергій Сорокін.

На сьогодні вже готуються документи на введення будівлі в експлуатацію. Але якщо поглиблюватися у проблеми, які виникли на етапі завершення будівництва, то директор музею показує, що навіть відрегулювати температуру вони не зможуть, бо елементарно батареї встановили неправильно.

«Батареї в нас зроблені так, що вона (термоголовка) елементарно туди не входить. Як її відрегулювати цю температуру за допомогою термоголовки? Хоча ми маємо запас від стіни до стіни, там де могли б його нормально розмістити і регулювати так, як нам потрібно. Поставили б сюди і воно б нормально могло стати. Але в нас спочатку виводять подачу батареї, сюди шнури, їх обрізають, потім дивляться, йомайо, ми ж обрізали, а сюди не влазить. Через що і приказка є: «сім раз відмір», — каже директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Аби потім не з’явилися нові проблеми, на цьому етапі компромісом може стати комплексна перевірка за участі представників магістрату, теплокомуненерго, підрядника, технічного нагляду, керівництва області і власне замовника.