Дистанційне мистецтво: як художні школи працюють в умовах карантину
Олена Дубініна працює директором житомирської художньої школи та викладає для дітей історію мистецтв. Втім, сьогодні зустрітися зі своїми підопічними можливості немає, адже карантин диктує свої умови. Жінка каже, спочатку виникало багато запитань, як же організувати дистанційне навчання для учнів художньої школи. Адже онлайн освіта частково вирішує питання, але роботу з викладачем вона все одно не замінить.
«Викладачі наші можуть приходити і займатися на шкільному приладді, а от у дітей не завжди є відповідні комп’ютери чи ноутбуки. І сьогодні Київстар працює дуже погано, а це пов’язано з трансляцією і може реально зірвати уроки», — каже директорка художньої школи Олена Дубініна.
Сьогодні замість онлайн уроку вчителі художньої школи роблять навчальний ролик, який згодом розмістять у соціальних мережах.
Темою уроку обрали український, або, як його по-іншому називають, козацький скоропис. За словами Сергія Носка, саме він є найпростішим та найлегшим для написання. Викладач каже, такий шрифт виник ще на початку 11 століття, а популярності та широкого вжитку набув з 14 по 17 століття.
Художники переконують, такі предмети допомагають концентруватися та позитивно діють на нервову систему, адже завдяки каліграфії учні стають спокійнішими.
Крім того, вони розвивають дрібну моторику та розумові здібності.
Побачити цей урок зможуть не лише школярі, які навчаються у художній школі, а й кожен охочий хто має доступ до інтернету.