У Житомирі представили унікальну мапу, над якою працювали майстрині з різних куточків України та з-за кордону

70 майстринь з України та одна з Ізраїлю вишили унікальну мапу України в рамках проєкту «ArtMapUkraine». Долучилися до його реалізації і житомирянки.

«Це спільний проєкт жінок України. Народилася ця ідея у Вінниці, де майстри декоративної творчості так дівчата виріщили, звернулися з такою ініціативою до своїх колег з різних регіонів України. Дві майстрині з Житомира брали участь у створенні цієї карти», — говорить завідувачка відділом зав’язків з громадськістю Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Вишневецька.

Спочатку ідея базувалася на тому, щоб створити карту України з невеличких п’ятдесяти клаптиків, які сягають розміру 10 на 10. Проте, кількість охочих взяти участь у створенні цього унікального шедевру щоденно збільшувалася, тому ідею дещо видозмінили. Відтак над нею працювало понад 70 майстринь, які використали більше 50-ти різних матеріалів і 40-ка технік виконання.

«Ось таким чином була створена ось така яскрава, цікава карта, під час створення якої використовувались різні техніки: не тільки вишивка, а й плетіння, валяння, в’язання», — розповідає завідувачка відділом зав’язків з громадськістю Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Вишневецька.

Унікальність захована і в тому, що кожна з майстринь працювала над окремим фрагментом і надсилали його у Вінницю, бо ж саме там зародилася ідея створити цей проєкт.

«А там вже зробили з цих невеличких клаптиків зробили цілу карту. І потім вишили, і з’єднали в один єдиний прекрасний світ, єдину Україну», — зазначає завідувачка відділом зав’язків з громадськістю Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Вишневецька.

Над створенням мапи майстрині працювали впродовж місяця. Її розміри сягають метр на 70 см. Вага полотна без рами близько 2,5 кілограм. Розмір кожного вишитого квадратика 10 на 10 см. Створену мапу презентують у різних містах України.

«Вона подорожує Україною і наш Житомир не перший, в якому ця мапа буде існувати декілька днів. Але ми пропонуємо нашим авторам Олені Сапітон і Людмилі Уманчук, щоб в нас була ще найближчі два тижні», — каже завідувачка відділом зав’язків з громадськістю Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Вишневецька.

Нині унікальна робота знаходиться в Національному музеї космонавтики імені С.П.Корольова не випадково.

«До нас звернулись звичайно тому, що ми працюємо у руслі філософії космізму, єднання мистецтва, філософії, техніки і ідеї про те, що людина тільки у творчості реалізує себе по справжньому і стає близькою до якоїсь божественної сутності», — додала завідувачка відділом зав’язків з громадськістю Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Вишневецька.

У музеї переконані, про такі речі необхідно говорити, бо ж самі вони єднають людей.

«Я думаю, що зараз це особливо актуальна така ідея була. Вона гарна не тільки, як художній витвір, а й філософська, політична ідея, навіть», — каже завідувачка відділом зав’язків з громадськістю Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Вишневецька.