Алгоритм надання домедичної допомоги
Своєчасне і правильне надання домедичної допомоги може не тільки полегшити подальше лікування, а й взагалі врятувати життя людині.
«Велика кількість смертей виникає до приїзду екстреної медичної допомоги. І, власне, для надання допомоги у нас є 5 хвилин. Власне, завдання сьогоднішнього тренінгу – продемонструвати як це виконувати, розуміти і не боятися», — говорить завідувачка навчально-тренінгового центру Житомирського інституту медсестринства Антоніна Можарівська.
Студенти та викладачі наочно показали як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію.
Після цього постраждалій особі необхідно зробити штучну вентиляцію легень. Для цього можна використовувати серветку, або спеціальний клапан.
Такі дії необхідно робити до того часу, поки людина не прийде до тями, або ж не приїде швидка. Медики кажуть, обов’язково при цьому потрібно перевіряти серцебиття, пульс і чи людина дихає. Якщо ж є стабільні дихання і пульс, а вона ще без свідомості, ви маєте покласти потерпілого у зручне положення.
Наступний вид домедичної допомоги, який може врятувати життя – зупинка артеріальної кровотечі.
Обов’язково необхідно зазначити час фіксування джгута. Якщо надворі холодно максимальний час півгодини, якщо тепло – годину. Вже після цього на рану потрібно накласти стерильну пов’язку. Щодо венозної кровотечі, то кров з рани витікає і має темний колір. При такому виді необхідно накласти стерильну пов’язку.
Після того, як пов’язку наклали потрібно зафіксувати кінцівку. Та медики ж нагадають – у таких ситуаціях потрібно діяти максимально спокійно, швидко та якісно, аби врятувати життя людини чи не допустити погіршення її стану.