Скільки жінок Житомирщини вже стали на військовий облік?

З початку цього року жінки України віком від 18 до 60 років стали військовозобов’язаними. Про таке рішення Міністерство оборони України повідомило ще наприкінці минулого року. Спочатку на військовий облік підлягали майже всі жінки та через шквал критики у соціальних мережах цей перелік вирішили доопрацювати та значно скоротити. Нині ж визначено, 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановку на військовий облік.

«Це пов’язано, скоріш за все, з тим, що Міністерство оборони вирішило, що потрібно залучити на військовий облік військовозобов’язаних жінок, які мають найбільш дефіцитні і потрібні для ЗСУ спеціальності», — каже т.в.о. начальника відділення військового обліку Житомирського ОТЦК та СП Віктор Нагорнюк.    

Нині військовому обліку підлягають жінки, які працюють у сфері електроніки, медицини, бухгалтерського обліку та аудиту, фінансів, метрології та картографії, тощо.

Думки ж самих жінок стосовно цього розділилися. Одні кажуть, що жіноча справа — створювати домашній затишок, а не брати зброю до рук.

Іншим — ж навпаки це рішення до вподоби й вони готові брати зброю до рук і поповнювати лави військових.

Нині на Житомирщині вже більше двох десятків жінок з початку року стали на військовий облік.

Аби стати на військовий облік жінці необхідно прийти в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем прописки та мати при собі низку документів.

Стати на військовий облік необхідно до наступного року. Якщо ж цього не зробити, то доведеться сплачувати штраф, який коливається від 850 до 1700 грн.