У Житомирі відбувся вишкіл з підготовки до цивільної оборони
Цивільна оборона в Житомирі. У приміщенні Житомирської районної державної адміністрації уже вдруге містяни проходять вишкіл з підготовки до цивільної оборони. Усіх охочих організатори навчають тактиці надання першої медичної допомоги та алгоритму дій при виявлення вибухонебезпечних предметів. Організували захід Громадський штаб оборони та «Національний Корпус».
«У нас зараз така ось програма підготовки цивільного населення та людей, які можуть та бажають брати участь у захисті нашої Батьківщини», — каже очільник Житомирського обласного осередку «Національний Корпус» Роман Боровик.
Ідея створити захід такого плану не була раптовою, кажуть організатори. «НацКорпус» прагне навчити людей, як правильно діяти у кризових ситуаціях і зберігати спокій. Тому тренінг проходить під гаслом «Не панікуй! Готуйся!».
«Ви розумієте, що якщо людина підготовлена, хоча б базово має якесь уявлення, що їй робити, як діяти – вона менше панікує, а паніка, як зазвичай веде до дуже негативних наслідків», — сказав очільник Житомирського обласного осередку «Національний Корпус» Роман Боровик.
Вишкіл з підготовки до цивільної оборони в Житомирі проходить уже вдруге. На цьому занятті присутнім детально описували порядок дій, якщо сталася надзвичайна ситуація та потрібно врятувати життя людині й евакуювати її з епіцентру дій.
«Люди у комфортній залі змогли повноцінно ознайомитися з алгоритмом дій під час екстрених ситуацій. Базовий рівень, щоб людина хоча б розуміла, що треба зробити, щоб людина в найближчі 5, 10, 30 хвилин не вмерла та передати її вже більш досвідченим спеціалістам для додаткового надання медичної допомоги», — зазначив очільник Житомирського обласного осередку «Національний Корпус» Роман Боровик.
Близько 50-ти людей прийшли на тренінг, аби здобути нові навички. Кажуть, у цей тривожний час необхідно вміти рятувати життя собі й тим, хто поруч.
«Хочеться мати якісь навики і , можливо, навіть, чимось заспокоять тут, нададуть інформацію», — каже відвідувачка заходу Ольга.
«Враховуючи ситуацію в Україні, і особливо те, що Житомир, Житомирська область є прикордонною областю я вважаю, що всі люди мають готуватися. Хочеш миру – готуйся до війни. Ми маємо не панікувати, а краще готуватися і розуміти, що робити в разі нападу», — говорить відвідувачка заходу Інна.
Андрій на тренінгу вже вдруге. Розповідає, минуле заняття запам’яталося йому легкою подачею інформації. Тож чоловік вирішив систематично відвідувати такі заходи. Каже, хотів би, щоб вони відбувалися частіше, аби опанувати більше нових і потрібних навичок.
«Інтенсивніше, раз на тиждень по три години – це не серйозно. Я розумію, що в тих технічних можливостей немає, але наш час рахується днями. Я не думаю, що ми можемо собі дозволити збиратися раз на тиждень», — розповів відвідувач заходу Андрій.
Організатори наголошують, нині такі тренінги вкрай необхідні.
«Щоб вони мали уявлення як поводити себе у екстремальній ситуації, адже від цього залежить їхнє життя, життя оточуючих. Тому, насамперед так», — каже очільник Житомирського обласного осередку «Національний Корпус» Роман Боровик.
Нині заняття з цивільної оборони проходять щотижня впродовж трьох годин. Організатори запевняють, намагатимуться їх проводити частіше.