За ініціативи «ЗеМолодіжки» у Житомирі навчали надавати першу медичну допомогу
Саме за таким алгоритмом житомирян і жителів області навчали діяти, якщо в парку зустріли непритомну людину. У Житомирі відбулося практичне заняття з надання першої медичної допомоги та серцево-легеневої реанімації. Організували цей захід представники «ЗеМолодіжки» Житомирщини.
«Ми вважаємо, що даний є важливим. Оскільки, по-перше, ситуація в країні нестабільна, можливе, вторгнення і люди повинні знати основні базові навички по тому, як надавати допомогу людям, які опинилися в кризових ситуаціях», — каже лідер руху «ЗеМолодіжка» Житомирщини Михайло Ромась.
Провести тренінг з надання першої медичної допомоги та серцево-легеневої реанімації організатори запросили фахівців з Києва.
«Ми проводимо лекцію для того, щоб кожна людина була обізнана в напрямку першої медично допомог. Тому, що це як громадянський обов’язок знати і вміти надати певні навички», — говорить лектор тренінгу Микола Шраменко.
Лектори наголошують, прагнуть збільшити кількість людей, які вміють надавати першу медичну допомогу й можуть врятувати людське життя, бо ж ситуації трапляються різні.
«Ми навчаємо, як надати людині першу медичну допомогу в стані непритомності, якщо людина десь проходить, якщо вона непритомна в парку чи якомусь приміщенні, щоб кожен з нас міг допомогти цій людині і врятувати їй життя. Бо все відбувається у нашому житті. Ніхто не застрахований від різних дій. Тому ми хочемо навчити все населення України», — розповідає лектор тренінгу Вагіф Багіров.
Учасниками тренінгу стали житомиряни та жителі області, які хочуть навчитися алгоритму дій надання першої медичної допомоги. Вони уважно слухали лекторів, вели діалог, задавали запитання та розповідали, що необхідно робити в тих чи інших надзвичайних ситуаціях. Слухачі тренінгу, кажуть, такий захід є неймовірно важливим для суспільства, тому раді, що здобули нові навички й спробували власні сили на практиці.
«Я вважаю, такі навички корисні для будь-якої людини, так і для мене. Тому, що надання першої медичної допомоги — це перш за все стрес і якщо його провести неправильно, ми можемо не допомогти, а навпаки, нашкодити. Тому, я думаю, що вони дуже корисні для мене, як для вчителя, який знаходиться весь час з дітьми. Захід подобається. Дуже приємні тренери, які відкриті до людей. Дякуємо тим, хто цей захід запровадив», — каже учасниця заходу Наталія Павлюк.
Такий захід рух «ЗеМолодіжка проводить вперше, але організатори певні, тренінги такого спрямування проходитимуть систематично.
«Я більш, ніж впевнений, що цей захід знайде своє продовження в більш системному вираженні. У цьому нам допоможе Житомирський медінститут, а також Бердичівське медичне училище, які зголосилися в подальшому нам допомагати. Я більш, ніж впевнений, що такі заходи будуть проходити не тільки в місті Житомир, а ще в інших територіальних громадах нашої області», — зазначає лідер руху «ЗеМолодіжка» Житомирщини Михайло Ромась.