У Житомирі сьогодні відзначили Міжнародний день рідної мови

«Мова – це душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Так писав наш видатний земляк Іван Огієнко. Саме тому 21-го лютого щорічно відзначають Міжнародний день рідної мови. Вірменська, німецька, польська, ромська та чеська сьогодні лунали в приміщенні Житомирської ОДА. Керівництво області зазначає, знання рідної мови – найголовніше для громадян, адже це те, що нас об’єднує.

«Незалежно від того, що між нами є відмінності і, можливо, ми є представниками різних націй, народів, але в цей час, сьогодні, ми повністю єдині і спільні в наших помислах, наших думках, наших цінностях, наших прагненнях. В такий складний час, в час викликів перед державою, це є найважливіше», — каже заступник голови Житомирської ОДА Юрій Денисовець.

В Житомирській області проживає близько 10-ти тисяч громадян, які є представниками різних національних меншин. Деякі з них сьогодні приїхали на захід, аби розповісти про свою рідну мову, ознайомитись з видатними представниками різних культур. А ось однією з найбільших  діаспор на Житомирщині є поляки.

В світі другою мовою науковців вважається німецька. Чимало на території області проживає і представників саме цієї національної меншини. Кажуть, з українцями мають багато спільного.

Представників різних нацменшин нашої держави об`єднує одне - знання української мови, яка, до того ж, є однією з найдавніших мов у світі. Філологиня Галина Гримашевич каже, наша мова – це той щит, який вічно захищатиме наш народ.

«Справді, коли звучить українська мова – це звучить ніби пісня. Вона друге місце після італійської мови займає за милозвучністю. А ще українці – це та нація, яка має найбільшу кількість народних пісень. Жодна нація в світі таких не має», — зазначає викладачка української мови ЖДУ ім. І. Франка Галина Гримашевич.

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. А ось найбільше та найменше, що можуть зробити українці для своєї мови – це говорити нею.