Як підготувати «тривожну валізку»: поради рятувальників
Тривожна валізка – це сумка або рюкзак з найнеобхіднішими речами у надзвичайній ситуації. Її можна укомплектувати заздалегідь. Найзручніше, кажуть рятувальники, мати для цього міцний рюкзак місткістю 30 літрів.
«В першу чергу готуються документи: на житло, особисті, на автомобіль та інші документи, які необхідні документи. Готуються вони і складаються бажано в герметичний пакет, щоб у разі потрапляння вологи , вони не змокріли», — каже заступник начальника відділу організації заходів цивільного захисту населення ГУ ДСНС у Житомирській області Михайло Панченко.
Гроші та банківські картки також варто помістити у герметичний пакет. Рекомендують мати і недорогий кнопковий телефон із зарядним пристроєм. А ще павербанк, портативний радіоприймач, ліхтарик, сигнальні пристрої, компас, годинник, мультитул, ніж, пакети для сміття, мінімальне канцелярське приладдя, нитки, голки, сірники і запальнички. Варто потурбуватися ще про одяг і засоби особистої гігієни.
«Шкарпетки, кофти, запасні штани. Все, що необхідно людині, щоб вона у разі необхідності могла переодягнутися, вони мають бути у валізці. Кількість має бути обмежена, але вони мають бути. Мають бути засоби особистої гігієни. Починаючи від зубної щітки та пасти, закінчуючи невеличким шматком мила, шампуні та серветок», — говорить заступник начальника відділу організації заходів цивільного захисту населення ГУ ДСНС у Житомирській області Михайло Панченко.
Також радять взяти упаковку презервативів. Вони можуть знадобитися для перенесення питної води, захисту предметів від піску, комах, вологи. У екстреному випадку можна використовувати і як джгут. Але він, до речі, має бути в аптечці. Про її наповнення розповіли медики.
«Це має бути для перев’язування вата, бинт. Стерильний, не стерильний — немає значення. Антисептики місцеві, звичайно йод чи спирт, чи стериліум. Мають бути знеболюючі. Можна: анальгін, кетанов, дексалгін. Вони можуть бути в таблетках або ампулах, але краще в таблетках. Мають бути ще антибіотики. Ну і джгути кровозупинні і звісно знати як надавати першу медичну допомогу», — розповідає медичний директор КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради Андрій Волков.
Крім «рятувального» набору необхідно взяти жарознижуючі, протиалергійні та антидіарейні таблетки. Якщо людина має хронічне захворювання – має подбати і про хоча б місячний запас необхідних їй препаратів. У тривожну валізку варто покласти і запас їжі.
Правоохоронці разом з «надзвичайниками» створили інформаційні листівки про те, як підготувати «тривожну валізку», як не стати жертвою дезінформації, як підготуватися до надзвичайної ситуації вдома і що робити після отримання сигналу «УВАГА ВСІМ». Ці поради можна знайти на офіційних сайтах служб. А рятувальники ж зазначають – у разі загрози готова «тривожна валізка» значно скоротить час на збори і навіть може врятувати життя.