У Житомирі погасили першу марку із крилатим виразом прикордонника зі Зміїного
Вираз із напрямком для руского корабля від нашого військового на острові Зміїному, вже став легендарним. Автора звати Роман Грибов, він прикордонник. Разом із 13 колегами вони двічі відбили атаки російських окупантів на українській землі, а коли черговий раз з російського корабля закликали здатися, Роман задав йому напрямок. З того часу весь світ говорить фразу черкащанина. Утім сам військовий ще місяць після цього пробув у полоні й лише кілька тижнів тому повернувся.
«Насамперед, хочу сказати величезне дякую українському народу за таку підтримку, ми дуже відчуваємо цю підтримку, нас це надихає. За нами сила, за нами правда. Разом ми переможемо» — сказав прикордонник, автор крилатого виразу Роман Грибов.
Спочатку Романа та його побратимів вважали загиблими, але згодом таки з’ясувалося, хлопці живі. Тоді по всій Україні почали з’являтися борди із його фразою. Згодом українці створили й безліч варіантів пісень. Навіть національне агентство з питань державної служби зазначило, що використання державними службовцями відомого виразу прикордонників з острова Зміїний не є порушенням етичного кодексу. Відсьогодні ми бачитимемо крилату фразу ще частіше. На Укрпошті презентували й погасили спеціальним штемпелем першу марку.
Таке спецпогашення відбулося відразу у всіх областях України й відтепер таку марку і конверт можна придбати у всіх відділеннях Укрпошти у двох номіналах.
«З сьогоднішнього дня вона продається у вільному доступі, ось щойно я теж придбала для себе марку. Є марки внутрішні і є, які можна відправляти по усьому світу. В Україні вона коштує 23 гривні, я щойно заплатила, а півтора євро у перекладі на наші кошти — це 48 гривень» — розповіла перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко.
Не встигли першу марку погасити як уже їх почали купувати. Працівники Укрпошти кажуть, їх навіть бронювали напередодні й ще відучора чекали запуску в обіг.
Власне якою буде марка обирав теж народ. Директор житомирської дирекції «Укрпошти» каже, ескізів було декілька сотень, але зупинилися саме на такому